نخسیتن جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌ها در گیلان برگزار می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نجمه فکوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: نخستین Ø¬Ø´Ù†ÙˆØ§Ø±Ù‡ منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور چهار استان به میزبانی استان گیلان و در دهکده ساحلی شهرستان انزلی برگزار می شود.

فکوری افزود: فراخوان نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور Ø¢Ø°Ø± ماه سال جاری با گروه هدف کتابداران علاقمند و مربیان فرهنگی، هنری، ادبی و تربیتی Ø§Ù†ØªØ´Ø§Ø± یافت.

وی با بیان اینکه Ø¯Ø± این جشنواره، بخش ویژه قصه‌گویی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها Ù†ÛŒØ² در نظرگرفته شده است، گفت: براساس تقسیم بندی‌های اعلام شده این جشنواره در Û¸ منطقه برگزار و قصه‌گویان برتر استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و قزوین Ø¨Ø§ محوریت گیلان در بندرانزلی ØªÙ‚دیر می شوند.   

رئیس اداره کتابخانه های عمومی انزلی در ادامه با تاکید بر اهمیت قصه‌گویی Ùˆ نقش آن در آموزش، پرورش و ترویج فرهنگ مطالعه و ضرورت توجه به آن، تصریح کرد: Ø¨Ù‡Ø±Ø§Ù… شاه محمدلو Ø¨Ø§Ø²ÛŒÚ¯Ø± توانمند معروف به آقای حکایتی Ù…همان ÙˆÛŒÚ˜Ù‡ Ø§ÛŒÙ† جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره Ø±ÙˆØ²Ù‡Ø§ÛŒ Û²Ûµ و Û²Û¶ دی ماه Ø§Ø² ساعت Û¹ صبح الی Û±Û· عصر در سالن اجتماعات مجنمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی با اجرای برنامه‌های شاد ویژه کودکان و نوجوانان Ø¨Ø±Ú¯Ø²Ø§Ø± می شود. 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *