مسافرت ایرانیان به گرجستان و افزایش تولید ناخالص داخلی این کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، Ú¯Ø¦ÙˆØ±Ú¯ÛŒ چوگووادزه رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان گفت: در Û±Û° ماه سال جاری بیش از هفت میلیون و ÛµÛ°Û° هزار گردشگر خارجی به گرجستان سفر کردند که Û²Û¶Û² هزار نفر از آنها شهروندان ایرانی بودند. سفر گردشگران خارجی به گرجستان ، در Û±Û° ماه امسال یازده درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است.

رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان، پیش بینی کرد که مسافرت گردشگران خارجی به این کشور تا اواخر مسال به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد. براساس این گزارش، شهروندان پنج کشور روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و ایران در ۱۰ ماه امسال بیشترین مسافرت را به گرجستان داشتند.

بنا به آمار سازمان ملی گردشگری گرجستان در سال جاری یک میلیون و ۲۴۹ و ۷۲ نفر از روسیه، یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۰۲ نفر از جمهوری آذربایجان ، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۹ نفر از ارمنستان، ۹۶۵ هزار و ۹۱۰ نفر از ترکیه و ۲۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از ایران به گرجستان سفر کردند.

درآمد حاصله از گردشگری خارجی در گرجستان، در شش ماه اول سال جاری، یک میلیون و Û´Û°Û° هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی۲۸/۹درصد بیشتر بوده است…همچنین در شش ماه سال جاری سهم گردشگری خارجی در تولید ناخالص داخلی Û·/۱درصد است که در مقایسه با یک سال قبل Û±Û·/Û¶ درصد افزایش یافته است.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *