لزوم نصب المان هایی با مضمون مقاومت دزفول – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 Ø¨Ù‡ گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ هادی سعادت زاده عصر امروز چهارشنبه در اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد:  شهرستان دزفول دارای Û±Û² هزار رزمنده دفاع مقدس است که این امر یک ظرفیت محسوب می شود.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس هراستان دارای یک لشکربوده این درحالی است که دزفول به تنهایی خود دارای یک لشکربزرگ بوده است که نشان از جایگاه حساس و مهم دزفول در این دوران دارد.

فرمانده سپاه ناحیه دزفول با بیان اینکه تمام دستگاه ها و مدیران شهرستان باید در بحث جمع آوری، معرفی و پاسداشت آثار و ارزش های دفاع مقدس تلاش کنند، گفت: درزمینه تکمیل و تجهیز یادمان شهدا و شهدای گمنام تلاش هایی شده که انتظار داریم فرمانداری نیز دراین زمینه مساعدت کند.

سرهنگ سعادت زاده همچنین عنوان کرد: با توجه به اینکه دزفول پایتخت مقاومت است لازم است المان هایی دراین خصوص طراحی و در نقاط مختلف شهرستان نصب شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر دزفول در هشت سال جنگ تحمیلی مورد اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد فراگ و اسکاد بی قرار گرفت؛ هواپیماهای دشمن ۴۸۹ بمب و راکت بر سر مردم بی دفاع شهر دزفول فرو ریختند و پنج هزار و ۸۲۱ گلوله توپ به نقاط مختلف این شهر اصابت کرد.۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، تجاری، آموزشی و مذهبی در این هشت سال بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد در دزفول خسارت دید.

مردم دزفول در هشت سال جنگ نابرابر Û² هزار و Û¶Û°Û° شهید، Û´Û°Û° جانباز، Û´ÛµÛ² آزاده و Û±Û´Û· جاویدالاثر تقدیم میهن اسلامی کردند. Ø¨Ù‡ پاس ایستادگی مردم دزفول در هشت جنگ تحمیلی این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی نامگذاری شد.

همچنین چهارم خرداد در تقویم رسمی کشور روز مقاومت و پایداری – روز دزفول نامگذاری شده است.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *