خانه سینما برای دیجیتال کردن اسنادش با کتابخانه ملی به تفاهم رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد ایرانشاهی مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینمای ایران دیدار، گفتگو و روی دیجیتال‌کردن اسناد خانه سینما توافق کردند.

در این دیدار ایرانشاهی، در مورد دیجیتال‌سازی اسناد دیداری و شنیداری موجود در مخازن آرشیوی با همکاری مجموعه خانه سینما و سازمان سینمایی بحث و تبادل نظر کرد.

وی همچنین از تمایل آرشیو ملی ایران برای تعمیق هر چه بیشتر روابط با هنرمندان و اصحاب هنر و فرهنگ سخن به میان آورد و خواهان حضور هنرمندان  مطرح کشور در این مجموعه شد. 

مدیر کل خدمات آرشیوی حضور سینماگران را در آرشیو ملی موجب شناساندن بیشتر این مجموعه در اذهان عمومی دانست و به فرهنگ سازی در این خصوص اشاره کرد.

شاهسواری مدیر عامل خانه سینمای ایران هم در این برنامه، ضمن استقبال از مطالب عنوان شده از امکان این مجموعه جهت تشکیل کمپین تبلیغاتی معرفی آرشیو ملی ایران با حضور چهره‌های مطرح فرهنگی خبر داد.

وی ابراز آمادگی کرد که به زودی اسناد و مکاتبات خانه سینما و همچنین اسناد دیداری و شنیداری موجود در این مجموعه را به آرشیو ملی ایران منتقل کند.

در پایان هم مقرر شد ضمن بازدید مدیران این مجموعه از سازمان اسناد و کتابخانه ملی  دو طرف با انعقاد تفاهم نامه‌ای شرایط را برای همکاری هرچه بیشتر محیا کنند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *