ناظم‌الشریعه: تیم سوم دنیا هستیم و قرار نیست با هر تیمی گیم کنیم/ کدام بازیکن جوان از لیگ ما معرفی شد؟- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

محمد ناظم‌الشریعه درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درمورد برنامه‌های تیم ملی فوتسال ازبرای سال ۹۸ و برنامه‌های دیدارهای تدارکاتی این تیم اظهار داشت: درون چند روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان کمیته فوتسال درون مورد گیم‌های دوستانه داشتیم و انصافاً پیگیری‌های خوبی هم درون این زمینه انجام شد. قرار هست پیشنهادات ما را هم پیگیری کنند که ملاقات با پرتغال نیز یکی از این برنامه‌هاست که درون حال انجام امور اداری آن هستند.

وی ادامه داد: مطمئناً از حساسیت سال ۹۸ نمی‌توانیم به راحتی بگذریم و درصورتیکه برنامه‌ریزی خوبی ازبرای این سال انجام شود، نتیجه‌اش نصیب فوتسال، فدراسیون فوتبال و مردم کشورمان می‌شود. درون سال تازه همه کشورها درون حال حرکت هستند و ما هم ازبرای اینکه بتوانیم همچنان قدرت بلامنازع فوتسال آسیا بمانیم و حرفی ازبرای گفتن درون جهان داشته باشیم، باید حرکت کنیم و با برنامه جلو برویم. باید رقیبان‌مان را نیز از قبل معلوم کنیم،‌ آن هم رقیبانی که بتوانند به پیشرفت ما کمک کنند.

سرمربی تیم ملی فوتسال درون مورد اینکه گفته می شود وی پیشنهاد گیم دوستانه با ارمنستان را رد کرده هست، گفت: بله، من گفتم ارمنستان تیم هشتادم دنیاست و موافق گیم با این تیم نیستم. قرار نیست ما با تیم رده هشتادم دنیا گیم کنیم. ازبرای چه باید این کار را کنیم؟ ارمنستان درصورتیکه می‌خواهد گیم کند بیاید با تیم امید یا با یکی از تیم‌های لیگ برتر ما گیم کند.

ناظم‌الشریعه درون جواب به این سوال که «کدامیک از برنامه‌های تیم ملی ازبرای سال آینده قطعی شده هست؟»، عنوان کرد: تا الان تنها مسابقاتی که قطعی شده، تورنمنت چهارجانبه روسیه با حضور تیم‌های آذربایجان، قزاقستان،‌ روسیه و ایران هست. این مسابقات درون شهریور ماه برگزار می شود که وقت آن هم بسیار عالی هست. چهار تیم حاضر درون این تورنمنت همیشه جزو تیم‌های برتر دنیا هستند. علاوه بر این پیشنهادات دیگری هم مطرح شده و کمیته فوتسال درون حال پیگیری آنهاست. مثلاً گیم با تیم روسیه دوباره پیشنهاد شده بود که من با آن مخالفت کردم، چون تعداد گیم‌های دوستانه ما با این کشور بالا رفته هست. همان‌طور که گفتم پیشنهادات دیگری مانند کشور عراق هم مطرح شده هست که من تصمیم‌گیری درون مورد آن را به کمیته فنی و توسعه واگذار کرده‌ام. ما باید با کشورهایی گیم کنیم که به دردمان بخورد. سال ۹۸ با سال ۹۷ تفاوت دارد. سال گذشته ما بیشتر استراحت کردیم، ولی امسال شرایط متفاوت خواهد بود. ضمن اینکه ما تیم سوم جهان هستیم و قرار نیست با هر تیمی گیم کنیم، مگر اینکه ازبرای‌مان تسهیلات خاصی درون نظر بگیرند. 

وی درون مورد کیفیت مسابقات لیگ هم تصریح کرد: تقریباً چیزی که درون مسابقات مسجل شد، این بود که پلی‌آف فایده‌های زیادی دارد و حداقل وقت مسابقات را افزایش می‌دهد و بازیکنان فعالیت بیشتری دارند. درست هست درون مرحله نهایی استرس کمی زیادتر می‌شود، ولی درون هر صورت مس سونگون و گیتی پسند شرایط بهتری نسبت به سایر تیم‌ها داشتند. ضمن اینکه نباید از حق بگذریم که حفاری و سوهان محمدسیما هم عملکرد خیلی خوبی داشتند.

«آیا درون مسابقات لیگ برتر جوانگرایی خاصی صورت گرفت و بازیکنان جدیدی به فوتسال کشور معرفی شدند؟»، سرمربی تیم ملی فوتسال درون واکنش به این سوال یادآور شد: باید نگاه کنیم که چند بازیکن از تیم جوانان و امید ما درون لیگ برتر گیم می‌کنند. باید این را قبول کنیم که علی‌رغم تمام تلاش و زحمت‌هایی که همکاران ما می‌کشند،‌ لیگ‌مان خوب پیش نمی‌رود. ما سال به سال حرفه‌ای‌تر می‌شویم، ولی شما نگاه کنید کدام بازیکن جوان و چهره‌ای درون این فصل به فوتسال کشورمان معرفی شده هست. این مسئله مهمی هست. 

 

ناظم‌الشریعه افزود: الان توحید لطفی جوان اول فوتسال ماست، ولی درون تیم مس سونگون ذخیره هست. یا جوانان دیگری که درون تیم‌ها حضور دارند، کدام‌شان به طور ثابت گیم می‌کند؟ پس هم می‌گوییم جوان‌گرایی درون تیم ملی انجام شود. جوان‌گرایی ما هم از همین لیگ هست. الان ما کدام بازیکن زیر ۲۰ سال را مطرح کرده‌ایم؟ اینها مسائل مهمی هست که باید به آن توجه شود.

سرمربی تیم ملی درون مورد افتتاح آکادمی‌های فوتسال درون شهرهای مختلف و همچنین تقدیر هیئت فوتبال استان تهران از وی گفت: درون فوتسال کشور از فاصله سنی ۱۲، ۱۳ سال به پس خللی دیده می‌شد. ما درون تقویم‌مان تنها تیم زیر ۲۰ سال و تیم بزرگسالان داریم. به همین دلیل فکر کردیم که این آکادمی‌ها را فعال کنیم و بتوانیم درون رده‌های سنی پایین‌تر فعالیت‌ کنیم و بچه‌هایی که مخصوصاً درون شهرستان‌ها هستند را بیاوریم و پرورش بدهیم. واقعیت این هست که فدراسیون فوتبال هم نمی‌تواند خرج‌‌ای درون این رده سنی انجام دهد، چون تقویمی درون رده نوجوانان درون آسیا نداریم.

 وی درون ادامه گفت: هیئت فوتبال تهران هم درون این زمینه کمک‌های خوبی کرده و ما هم مرکز این آکادمی‌ها را تهران قرار دادیم و از سمت دیگر شهرستان‌ها را هم فعال کرده‌ایم. مسابقات نوجوانان و جوانان هم چند وقت پیش برگزار شد که خیلی خوب بود. ما هم نماینده‌ای از تیم‌های شهرستانی به این مسابقات آوردیم و آنها را از نزدیک دیدیم. درون کل، مسابقات خیلی خوب بود.

ناظم‌الشریعه درون جواب به این سوال که این آکادمی‌ها درون چند شهر مسیر‌اندازی شده هست،‌ تصریح کرد: فعلاً درون دو شهر شیراز و یزد این آکادمی را افتتاح کرده‌ایم و این هفته هم درون کرمان افتتاحیه خواهیم داشت. فکر می‌کنم کارهای خوبی هم درون آینده انجام شود و بازیکنان از شهرهای مختلف بیایند و جذب این تیم‌ها شوند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *