ملایی: دلیل برکناری رئیس هیئت سمنان بازنشستگی نبود/ نامه را بارها خوانده‌ام- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

افشین ملایی سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد گفته این خبرگزاری پیرامون برکناری رئیس هیئت سمنان به دلیل بازنشستگی (اینجا بخوانید) اظهار داشت: با توجه به تغییر سیاست درون ایجاد تعادل درون توسعه ورزش همگانی که نسبت به ورزش قهرمانی انجام می‌شود، به این سمت می‌رویم که با گفتمان‌ بتوانیم رویکردهای علمی را حاکم کنیم. بخشی از این اقدامات استفاده کردن از نیروهای جوان و تحصیلکرده و متخصص درون حوزه ورزش همگانی هست. درون همین فرآیند و بر اساس ظرفیت‌های قانونی که درون اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی وجود دارد، درون حال تحقیق هستیم تا درون جاهایی که می‌توانیم و امکان اصلاح وجود دارد، تغییرات ساختاری و منبع ها انسانی را انجام دهیم.

وی افزود: متناسب با ظرفیت‌های حقوقی که اساسنامه ازبرای سرپرست و ریاست فدراسیون درون نظر گرفته، این جابه‌جایی‌ها را درون چارچوب قانونی انجام می‌دهیم. سوء تفاهمی درون استان سمنان پیش آمده بود. ما درون مکاتبه با اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان پس از اینکه به مفاد نامه ارسالی از اداره کل اشاره کرده بودیم، ذیل نامه به صراحت عنوان کردیم که بر اساس بند یک ماده ۱۰ اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، این فدراسیون موافق هست که با هماهنگی اداره کل سرپرست تازه معرفی شود. به این معنی موضوع مدنظر فدراسیون استفاده کردن از بند یک ماده ۱۰ هست که به صراحت اشاره می‌کند.  فدراسیون می‌تواند درون عزل و نصب روسای هیئت‌های استانی با هماهنگی ادارات کل از چارچوب قانونی خودش استفاده کردن کند و اساساً موضع مد نظر ما بازنشسته بودن یا نبودن نیست.

سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی درمورد اشاره مستقیم به موضوع بازنشستگی رئیس هیئت همدان درون نامه ارسالی‌اش به اداره کل این استان گفت: آن  نامه را بارها و بارها خوانده‌ام. درون صدر نامه به مفاد اداره کل اشاره شده، ولی درون ذیل نامه به بند یک ماده ۱۰ اشاره کرده‌ایم. اصل موضوع این بوده که این تغییرات با هماهنگی اداره کل انجام می‌شود. نه تنها درون سمنان، بلکه درون دیگر استان‌هایی که مدیران کل بخواهند با هماهنگی ما اصلاحاتی انجام دهند، از ظرفیت‌های قانونی استفاده کردن می‌کنیم.

ملایی ادامه داد: سید محمدرضا هاشمی از افراد خوشنام هست و دور دوم یا سوم بود که مسئولیت هیئت را بر عهده داشت. زمانی اداره کل و فدراسیون به این نتیجه می‌رسند که باید فرد جدیدی را متناسب با نیازهای روز استفاده کردن کنند، به تبع آن بر اساس چارچوبی که درون اساسنامه وجود دارد، سرپرست فدراسیون و مدیرکل این اختیار را دارند که این جابه‌جایی‌ها را انجام دهند. یقیناً بحث مد نظر ما بازنشستگی وی نبوده و براساس مفاد ماده ۱۰ این اختیار را داریم که این کار را انجام دهیم. ما به استناد این ماده حرف می‌زنیم. کیفیت، مد نظر ما هست و فدراسیون و اداره مرجع تشخیص و تصمیم‌گیری درون این باره هستند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *