مصطفوی: برانکو را از ایران فراری دادند/ تا چه زمانی می‌خواهند پشت وی پنهان شوند؟- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

داریوش مصطفوی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درمورد جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس و حضور این مربی درون تیم الاهلی عربستان اظهار داشت: هر اتفاقی که سبب جدایی برانکو شده، حاصل مدیریت باشگاه پرسپولیس بوده هست. مدیریت باشگاه پرسپولیس و اعضای هیئت مدیره این باشگاه باید این مسئله را مدیریت می‌کردند، ولی تا همین چند هفته پیش هیچ‌کس درمورد برانکو صحبت نمی‌کرد و اینکه وی چه گرفتاری‌هایی دارد. همه می‌دانیم که برانکو آدم نجیبی هست، ولی وی درون عین نجیب بودن, حرفه‌ای هست و حق و حقوقش را می‌خواهد.

برانکو دوست داشت خودش را به پرسپولیس بچسباند ولی با رفتارشان وی را دفع کردند
وی ادامه داد: هیچ وقت ندیدم که اعضای هیئت مدیره یا مدیرعامل باشگاه با برانکو یک نشست خبری بگذارند و بگویند که چه گره‌هایی ازبرای ادامه همکاری وجود دارد. نمی‌شود که برانکو مدام جام بیاورد و نتیجه بگیرد، آن وقت گرفتاری‌ها را چه کسی باید حل کند؟ تمام این اتفاقات سبب می‌شود که برانکو از باشگاه برود. زمانی شما به کارها را رسیدگی نمی‌کنید, این می‌شود که برانکو نیز تصویر‌العمل نشان می‌دهد. این قانون جذب و دفع هست. برانکو خیلی علاقه داشت که خودش را به پرسپولیس بچسباند، ولی مسئولان باشگاه با رفتارشان وی را دفع کردند. رفتار باشگاه نشان می‌داد که دنبال پرداخت حقوق برانکو نیست.

وزیر از یک آدم معمولی هم کمتر به پرسپولیس کمک کرده هست
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با اشاره به نقش وزارت ورزش درون مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: وزیر درون ظاهر صاحب این دو باشگاه هست، ولی درون عمل از یک آدم معمولی هم کمتر به پرسپولیس یا استقلال کمک می‌کند. وی ‌حتی اندازه یک هوادار هم کمک نکرده هست. هواداران نمره ۱۰ می‌گیرند، ولی نمره وزیر دو هست.

تا کی می‌خواهید پشت برانکو پنهان شوید و کمبودها را به هواداران نشان ندهید؟
وی اضافه کرد: همین روز گذشته خواندم که عرب گفته بود صد درصد برانکو ماندنی هست. کسی که این حرف را می‌زند نشان می‌دهد که فوتبال را نمی‌شناسد. تا کی می‌خواهید پشت برانکو قرار بگیرید و کمبودها و حقیقت را به هواداران نشان ندهید؟ تا کی برانکو کار کند و به خودش صدمه بزند تا آقایان پشت وی پنهان شوند؟ برانکو مرد بزرگی بود که ما وی را از دست دادیم و دیگر نمی‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم یا بگوییم که به باشگاه برگردد. باید قبول کنیم که کشورهای عربی درون حوزه مدیریت فوتبال کاردان‌تر از ما هستند. ما تنها می‌گوییم که ۸۰ میلیون جمعیت داریم، ولی آیا ازبرای این جمعیت یک استادیوم خوب داریم؟! درون این مملکت ما تنها اهل تبلیغ هستیم و عمل نمی‌کنیم.

برانکو دیگر نمی‌‌تواند برگردد و درون چشم هواداران نگاه کند
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس, یادآور شد: مدیران باشگاه پرسپولیس الان به جای اینکه مدام بگویند برانکو را برمی‌گردانیم, بگویند که ما به چه دلیل پول نداشتیم و به چه دلیل به باشگاه بودجه مناسب داده نشده هست. درون پی این باشند که به چه دلیل تلویزیون یک ریال به باشگاه‌ها پرداخت نکرده هست؟ تلویزیون برنامه‌های رنگارنگ ازبرای فوتبال درست می‌کند، ولی به چه دلیل به باشگاه‌ها حق‌شان را پرداخت نمی‌کنند تا الان مربی‌شان سر از الاهلی و عربستان درون نیاورد؟ برانکو رفته هست و با این اتفاقاتی که رخ داده دیگر نمی‌تواند برگردد و درون چشم هواداران نگاه کند. باید جدایی برانکو از پرسپولیس را قبول کنیم و پذیریم که خودمان با رفتار و نوع مدیریت‌مان برانکو را فراری دادیم.

افرادی مدیرعامل استقلال و پرسپولیس می‌شوند که به بالا وصل هستند
وی تأکید کرد: وزارت ورزش صاحب دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هست و ازبرای آنها مدیر و اعضای هیئت مدیره انتخاب می‌کند، ولی ببینید چه نام‌هایی درون هیئت مدیره‌ها شنیده می‌شود. هر چند بعضی از افراد معروف حضور دارند، ولی آنها نیز نمی‌تواند قوی کار کنند. امیدوارم درون سیستم مدیریت ورزشی ما تجدیدنظر شود. درون حال حاضر افرادی مدیرعامل باشگاه‌ها می‌شوند که به بالا وصل هستند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *