مشکل ابلاغ و حکم کارگزینی راهبران آموزشی حل شد

به گفته خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، تعدادی از مخاطبان «فارس من» خواستار پیگیری مشکل ابلاغ و حکم کارگزینی راهبران آموزشی و تربیتی مدارس چندپایه و روستایی دوره ابتدایی شدند.

خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس این موضوع را از رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش پیگیری کرد.

حکیم‌زاده درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان امور اداری و استخدامی، پست سازمانی راهبران آموزشی ابلاغ شد و از این پس جایگاه آنها درون تشکیلات اداری مصوب شده هست. 

وی ادامه داد: درون حال حاضر ۲۹۰۰ راهبر آموزشی درون حال فعالیت هستند.

به گفته فارس، نظارت و راهبری آموزشی یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیران مدارس هست ولی درون بعضی مدارس روستایی و مناطق محروم به‌ویژه کلاس‌های چند پایه که اساساً توسط یک یا چند معلم محدود اداره می‌شوند و مدیر به معنای واقعی وجود ندارد، ضروری هست افرادی توانا به عنوان «راهبر آموزشی» جایگزین مدیر و معاون مجتمع شوند و فرآیند آموزش و یادگیری درون مدارس را هدایت، نظارت و راهبری کنند.

بر اساس این طرح راهبر آموزشی ضمن برخورداری از شایستگی‌ها و صلاحیت‌های دانشی و مهارتی روزآمد، هدایت و راهبری و نظارت بر فرآیندهای آموزشی و پرورشی از طریق بهره‌گیری از شیوه‌ها و روش‌های مناسب با تمرکز بر فعالیت مدارس درجهت دستیابی به تعالی مدیریت مدرسه و رشد و بالندگی حرفه‌ای کارکنان درون راستای تسهیل تحقق اهداف آموزشی و پرورشی را برعهده دارد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *