لیگ ملت‌‌های والیبال| ایران یک- لهستان ۲- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران درون ست نخست گیم مقابل لهستان درون مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ که درون شهر شیکاگو درون حال برگزاری هست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسید.

ایگور کولاکوویچ ازبرای شروع این گیم با اهمیت و حساس از ترکیب آشنای سعید معروف، امیر غفور،‌ پوریا فیاضی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی،‌ علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کردن کرد. تیم ملی لهستان با توجه به پیروزی ارزشمند شب گذشته مقابل برزیل با حاشیه امنیت بیشتری گیم می‌کرد و پیروزی مقابل ایران می‌توانست آنها را به مرحله نیمه نهایی برساند و از طرفی پیروزی ۳ امتیازی ایران مقابل لهستان، شاگردان کولاکوویچ را درون جمع ۴ تیم برتر قرار می‌داد.

گیم با حمایت تماشاگران حاضر درون سالن «کردیت یونیون وان» دانشگاه ایلنوی با ۳ امتیاز متوالی ایران شروع شد. بازیکنان لهستان به سرعت امتیازات از دست رفته را جبران کردند ولی معلوم بود که تیم ایران ازبرای یک پیروزی ۳ امتیازی وارد زمین شده هست. بازیکنان ایران می‌دانستند که سرویس خوب، کلید این گیم حساس هست. این کار توسط امیر غفور، میلاد عبادی‌پور و علی شفیعی به خوبی انجام شد تا اختلاف امتیازات ۲ دو تیم به ۶ امتیاز برسد. دفاع روی تور نیز، دیگر عامل برتری ایران درون ست نخست بود. اسپک‌های غفور و بازیسازی سعید معروف، مواردی بودند که بازیکنان جوان لهستان نمی‌توانستند با آن مقابله کنند. حریف اروپایی با توجه به اشتباهات بازیکنان ایران، امتیازات از دست رفته را جبران کرد ولی این ست درون آخر با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران درون آخر ست نخست ۱۶ امتیاز از اسپک، ۵ امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و یک امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و درون مقابل تیم لهستان نیز ۱۰ امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

لهستانی‌ها ست دوم را بهتر شروع کردند و تیم برتر میدان بودند. آنها اسپک‌های موثرتری به زمین ایران زدند، درون سرویس بهتر بودند و اشتباهات کمتری داشتند. درون این ست، ویتال هاینن، سرمربی تیم ملی لهستان به دلیل اعتراض مکرر به داور، کارت قرمز گرفت. اختلاف امتیازات و نحوه گیم تیم ایران طوری نبود که درون این ست قابل جبران باشد. ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان تمام شد.

تیم ملی ایران تا آخر ست دوم ۲۶ امتیاز از اسپک، ۷ امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و درون مقابل تیم لهستان نیز ۲۴ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۷ پوئن سرویس و ۱۰ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

درون ست سوم نیز، تیم لهستان به ویژه درون اسپک و توپگیری داخل میدان، چهره برتری داشت. ابتکار عمل درون ست سوم نیز درون دست لهستانی بود که با وجود خستگی از گیم ۵ سته شب گذشته مقابل برزیل، بدون فشار گیم می‌کرد. تعویض‌های کولاکوویج نیز درون این ست سودی ازبرای ایران نداشت و درون آخر لهستان ۲۵ بر ۲۰ برنده ست سوم شد.

ادامه دارد…

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *