لیگ برتر فوتبال| شروع سال فوتبالی ۹۸ با دربی اصفهان/ تقابل استاد و شاگرد درون نصف جهان- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, امروز (سه‌شنبه) دربی اصفهان با مصاف تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب آهن نخستین گیم فوتبال سال ۱۳۹۸ را رقم می‌زند, جایی که دو تیم با شرایطی متفاوت کار سختی پیش روی هم خواهند داشت. این ملاقات که که یک گیم معوقه از هفته نوزدهم لیگ برتربه حساب می‌آید، یکی از دربی‌های حساس ایران و به نوعی می‌توان گفت پس از دربی تهران میان تیم‌های استقلال و پرسپولیس می‌تواند دومین دربی حساس کشور لقب بگیرد.

سپاهان درون حالی درون این ملاقات گام به میدان می‌گذارد که نتیجه‌ای که مقابل ذوب آهن کسب می‌کند ازبرای تیم‌های بالای جدول نظیر استقلال، تراکتورسازی, پرسپولیس و پدیده پراهمیت هست, علاوه بر اینکه سپاهان با پیروزی و کسب ۳ امتیاز درون این گیم می‌تواند صدرجدول را از پرسپولیس پس بگیرد. درون آن سو ذوبی‌ها نیز که درون آخر سال گذشته نتایج خوبی را کسب کرده و ناکامی‌های قبلی را به فراموشی سپرده‌اند، قصد دارند با پیروزی بر رقیب دیرینه خود علاوه بر بهبود جایگاه‌شان درون جدول با قدرت درون ادامه مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حضور یابند.

نکته دیگر این دربی, رویارویی امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان, و به نوعی مصاف شاگرد و استاد درون قامت مربی به حساب می‌آید. از نگاه دیگر منصوریان و قلعه‌نویی هر دو سابقه هدایت تیم فوتبال استقلال را نیز برعهده داشته‌اند و الان درون دربی پایتخت باید پنجه درون پنجه یکدیگر بیندازند.

درون این میان تیم فوتبال ذوب آهن اخیرا درون لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی گرفته هست و هم اکنون توانسته پس از دو پیروزی درون پلی آف ای مسابقات, درون گروهش ۴ امتیازی باشد، البته ذوب آهن متحول شده این روز‌ها درون لیگ برتر نیز توانسته درون هفته گذشته ۲ بر صفر استقلال خوزستان و پیش از آن پدیده را درون مشهد با یک گل شکست دهد. نتایجی که نمی توان با وجود آنها کار سپاهان را درون این گیم آسان دانست.

سپاهان ولی درون گیم قبلی خود مقابل فولاد خوزستان دو امتیاز حساس را از دست داده هست و به هیچوجه دیگر قصد ندارد با وجود رقابت بالای جدول حتی یک امتیاز از کف بدهد، البته سپاهانی‌ها درون این گیم از امتیاز میزبانی هم برخوردار هستند و می‌توانند با فشار حداکثری هواداران‌شان کار را ازبرای ذوب آهن دشوار کنند و نتیجه دلخواه‌شان را از این گیم با اهمیت کسب کنند.

تیم فوتبال ذوب آهن درون این گیم کلیدی‌ترین بازیکن خود, به این معنی قاسم حدادی‌فر را به دلیل محرومیت درون اختیار ندارد و سپاهان نیز از وجود محمد ایرانپوریان و احتمالا محسن مسلمان ازبرای مصدومیت درون این گیم محروم هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *