فوتبال جهان| بوفون: کونته با قبول هدایت اینتر به یوونتوس خیانت نکرد/ رفتن ساری به یووه انقلاب ایجاد نمی‌کند- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، جان لوئیجی بوفون از آن دسته از هواداران یوونتوس که آنتونیو کونته را به خاطر قبول سرمربیگری تیم فوتبال اینتر خائن توصیف کرده‌اند، ایراد گرفت و درمورد تصمیم بانوی پیر ازبرای انتصاب مائوریتزیو ساری به عنوان سرمربی جدیدش اظهارنظر کرد.

بوفون درون گفت‌و‌گویی مفصل با نشریه کوریره دلواسپورت ایتالیا درمورد اتفاقاتی که گذشته ازبرای بعضی از سرمربیان فوتبال ایتالیا از جمله پیوستن آنتونیو کونته به اینتر رخ داده هست، گفت: رفتن آنتونیو کونته به اینتر مرا ناراحت نکرد. چیزی که واقعاً مرا ناراحت کرد، دیدن هوادارانی هست که خواسته‌اند نام کونته و ستاره وی درون تالار مشاهیر باشگاه یوونتوس حذف شود به چه دلیل که وی به اینتر پیوسته هست. من هم خودم را جزو جامعه یوونتوسی‌ها می‌دانم، مدیران، بازیکنان و هواداران این تیم باشگاه را می‌شناسم و به همین دلیل می‌دانم که آنتونیو چه خدماتی به یوونتوس کرده و چه چیزهایی به این تیم داده هست. وی تا جایی که می‌توانست و جان داشت ازبرای یوونتوس تلاش کرد و زحمت کشید. وی چه زمانی که بازیکن یوونتوس بود چه زمانی سرمربی این تیم شد، ازبرای این تیم کم‌کاری نکرد. وی زمانی سرمربی یووه شد، این تیم را روی شانه‌هایش گذاشت و آن را با شفافیت تمام به موفقیت رساند و درون این مسیر هرگز ازبرای خودش چیزی نخواست.

وی افزود: درون سه فصل فشرده‌ای که کونته سرمربی یووه بود، حتی یک لحظه هم تمرکزش را از دست نداد. من ازبرای آنتونیو احترام فراوانی قائلم و رابطه خوبی هم با وی دارم. به محض اینکه ما کنار هم قرار می‌گیریم، اعتماد به نفس، صمیمیت و احترام متقابلی که میان‌مان وجود دارد را احساس می‌کنیم. وی به اینکه آدم متفاوتی باشد گرایش دارد، پس از این نظر شاید کمی غیرعادی به نظر برسد.

بوفون ادامه داد: گاهی اوقات تصمیمات حرفه‌ای، حتی زمانی که غافلگیر کننده هستند، نمی‌توانند چنین سابقه‌ای را از کارنامه‌ یک نفر پاک کنند. کونته هرگز به یوونتوس خیانت نکرده هست. وی شاید از آنهایی نباشد که به پیراهن یوونتوس بوسه زده‌اند ولی از آنهایی هم نیست که درون ملاء عام این کار را می‌کنند و پشت صحنه ازبرای تیم دردسر می‌سازند. به نظر من بازگشت کونته به سری A ازبرای تمام فوتبال ایتالیا اتفاق مهمی بود، همانصورت که بازگشت پائولو مالدینی، زوانمیر بوبان و مائوریتزیو ساری با اهمیت هست. پارسال کارلو آنچلوتی هم برگشت و سرمربی ناپولی شد. کارلو جایگاهی میان‌المللی دارد. وی کارنامه‌ای پرافتخار دارد و با ورودش به ناپولی، جذابیت و پرستیژ این باشگاه را افزایش داد. ناپولی بلافاصله پس از ورود آنچلوتی سود کرد.

همان‌شکل که بعضی از هواداران یوونتوس پیوستن کونته به اینتر را خیانت می‌دانند، بعضی از هواداران و بازیکنان ناپولی از جمله لورنزو اینسینیه هم تصمیم مائوریتزیو ساری سرمربی سابق ناپولی ازبرای مذاکره با یوونتوس را نوعی خیانت دانسته‌اند. بوفون درون جواب به آنها هم گفت: شما نمی‌توانید ۱۵ سالی که کونته درون یوونتوس حضور داشت را با دوره سه ساله حضور ساری درون ناپولی مقایسه کنید. من با شناختی که از مدیران یوونتوس دارم، می‌دانم که آنها ازبرای رسیدن به اهداف‌شان خیلی جاه‌طلب هستند و هدف‌شان هم بردن لیگ قهرمانان هست و الان قصد دارند تلاش ازبرای تحقق این هدف را به شیوه‌ای متفاوت انجام دهند. یوونتوس سرمربی را تغییر داد چون واقعاً ارتقای تیمی که دارد دشوار هست. انتصاب ساری شاید یک انقلاب نباشد ولی یک ریسک هم نیست. وی صرفاً با آمدنش یوونتوس را به مسیری می‌برد که پیش از این هرگز درون آن نبوده هست. یک قصه کاملاً متفاوت درون انتظار یوونتوس هست.

کاپیتان ۴۱ ساله سابق تیم ملی ایتالیا سپس به جدایی ماسیمیلیانو آلگری از یوونتوس اشاره داشت و وی را به خاطر رویکرد حرفه‌ای‌اش درون خداحافظی با بانوی پیر مورد تحسین قرار داد. وی گفت: شخصیتی که آلگری ازبرای خداحافظی با یوونتوس نشان داد، استثنایی بود. من فکر می‌کنم که وی به موقع تصمیم به رفتن گرفت. این تصمیم هم ازبرای خودش خوب بود هم ازبرای باشگاه چون یووه به چیزی تازه احتیاج داشت. با این حال من بعید می‌دانم که درون ۵ سالی که وی هدایت یووه را برعهده داشت، هیچکسی بهتر از وی می‌توانست درون این تیم نتیجه بگیرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *