فوتبال جهان| احتمال پس گرفته شدن امتیاز میزبانی سوپرجام ایتالیا از عربستان- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم،‌ عربستانی‌ها قراردادی به ارزش ۷ میلیون یورو با مسئولان فوتبال ایتالیا امضا کرده‌اند که درون چهار سال، دو دفعه میزبان ملاقات سوپرجام ایتالیا درون شهر جده باشند، ولی امتیاز میزبانی از این گیم ممکن هست به دلیل نقض قوانین از سوی آنها بابت پخش غیرقانونی مسابقات ورزشی مختلف از شبکه «بی‌اَوت کیو» و تشکیل کارزارهای اعتراضی فعالان حقوق بشر بابت برگزاری این گیم درون جده به خاطر قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار عربستانی، پس گرفته شود. ملاقات پیش‌روی سوپرجام ایتالیا قرار هست درون ماه آگوست میان یوونتوس، قهرمان سری A و لاتزیو، قهرمان جام حذفی ایتالیا برگزار شد.

پس از مناقشه سیاسی به وجود آمده میان عربستان و قطر و گسترش اختلافات سیاسی میان دو کشور، عربستانی‌ها شبکه تلویزیونی «بی‌این اسپورتس» که متعلق به قطری‌ها هست را تحریم و از حدود دو سال پیش خود شبکه‌ای به نام «بی‌اَوت کیو» را مسیر‌اندازی کردند. «بی‌این اسپورتس» حق پخش تلویزیونی مسابقات مختلف ورزشی را به طور رسمی درون مناطق خاورمیانه و شمال قاره آفریقا درون انحصار خود دارد، ولی عربستانی‌ها با استفاده کردن از شبکه تازه تأسیس خود، بسیاری از مسابقات ورزشی را به صورت غیرقانونی پخش می‌کنند که این ضربه بدی به «بی‌این اسپورتس» از حیث درآمدزایی می‌زند.

لوئیجی دسی‌یروو، مدیر اجرایی لیگ سری A ایتالیا درون این باره گفت: سری A پشت شبکه تلویزیونی «بی‌این اسپورتس» و مقابل شبکه تلویزیونی «بی‌اَوت کیو» بابت پخش غیرقانونی مسابقات ورزشی هست. ازبرای سری A این موضوعی اساسی هست. اقدامات قانونی درون این زمینه را شروع کرده‌ایم و به زودی کارزاری را از جانب خودمان و نهادهای دیگر شروع خواهیم کرد تا پدیده «بی‌اَوت کیو» را به پایین‌ترین سطحش برسانیم.

شبکه‌های تلویزیونی «اسکای» و «بی‌بی‌سی» هم اقدامات قانونی علیه شبکه‌ تلویزیونی«بی‌اَوت کیو» بابت پخش غیرقانونی مسابقات ورزشی که درون واقع حق پخش آنها متعلق به این دو شبکه بوده، شروع کرده‌اند.

 

به گفته تسنیم، چندی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا هم درون حمایت از «بی‌این اسپورتس» عنوان کرد اقدامات قانونی علیه «بی‌اَوت کیو» انجام خواهد داد که مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را غیرقانونی پخش کرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *