فرهادیان: دختران تکواندو ایران درون ازبکستان حماسه آفریدند/ درون سالیان آینده کیمیا علیزاده‌های زیادی خواهیم داشت- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

آرش فرهادیان درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد عملکرد تیم‌های دختران و پسران تکواندو ایران درون مسابقات قهرمانی نونهالان جهان اظهار داشت: مسابقات قهرمانی جهان درون رده نونهالان هر دوره نسبت به دوره گذشته متفاوت‌تر هست و شاهد رشد فنی مسابقات هستیم. با توجه به اینکه درون بخشی از رقابت‌های رده سنی بزرگسالان درون کنار تیم ملی حضور داشتم، به جرأت عنوان می‌کنم که سطح فنی مسابقات نونهالان اختلاف چندانی با رقابت‌های بزرگسالان ندارد.

وی تصریح کرد: تکواندوکاران درون این مسابقات خیلی خوب کار می‌کردند و کشورها نشان دادند که خیلی درون رده‌های سنی پایه سرمایه‌گذاری داشته و قدرتمند شده‌اند. با این شرایط تیم ما درون قسمت دختران خیلی ویژه  بود و با کسب شش مدال طلا و یک مدال نقره موفق به خلق یک شگفتی بزرگ و شاهکار شد. درون قسمت پسران ولی انتظار فدراسیون تکواندو بیشتر بود که متأسفانه این اتفاق نیفتاد و تیم ما نایب قهرمان شد. هر چند این عنوان نایب قهرمانی ارزشمند هست، ولی به لحاظ کسب مدال انتظار کسب مدال‌های بیشتر و خوشرنگ‌تری را داشتیم.

رئیس سازمان تیم‌های ملی تکواندو با تمجید مجدد از دستاورد دختران تکواندوکار گفت: دختران ما درون تاشکند ازبکستان حماسه آفریدند و این درون حالی بود که سطح برگزاری این مسابقات نسبت به دوره‌های گذشته متفاوت شده بود. دختران ما با کسب ۸۱۸ امتیاز موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند و تیم تایلند با کسب ۳۶۶ امتیاز نایب قهرمان شد و کره جنوبی به عنوان تیم سوم تنها به ۱۹۷ امتیاز رسید که این فاصله امتیازی بسیار ازبرای ما ارزشمند بود. 

فرهادیان تصریح کرد: درون قسمت دختران تنها چهار کشور موفق به کسب مدال طلا شدند. که درون این میان شش مدال طلا به ایران رسید و تایلند دو مدال طلا کسب کرد. تیم‌های ترکیه و آمریکا نیز دیگر کشورهایی بودند که موفق به کسب مدال طلا شدند. با اتفاقاتی که درون این مسابقات افتاد می‌توانیم این نوید را به جامعه تکواندو به خصوص قسمت بانوان بدهیم که شاید درون سال‌های آتی کیمیا علیزاده‌های زیادی از تیم‌های دختران ما بیرون بیایند و ورزشکاران قدرتمندی را درون قسمت بانوان به جامعه ورزش کشور تحویل بدهیم.

وی درمورد برنامه‌های فدراسیون تکواندو ازبرای تداوم مسیر رشد تیم‌های پایه کشورمان عنوان کرد: نه تنها جامعه رسانه‌ای بلکه تمام مردم عزیز کشور حق دارند تا از سرنوشت قهرمانانی که درون رده سنی پایه با زحمت و تلاش به این موفقیت رسیدند، اطلاع داشته باشند. درصورتیکه عمری و توانی باقی باشد، این برنامه‌ریزی انجام شده هست تا بچه‌های نونهالان و نوجوانان تا رده سنی امید و بزرگسالان حمایت شوند.

رئیس سازمان تیم‌های ملی تکواندو گفت: درون مسابقات قهرمانی جهان درون صحبتی که با رئیس فدراسیون داشتیم، درون پی این بودیم که  شرایطی را فراهم کنیم تا این افتخارآفرینان از تمرینات و رقابت‌ها فاصله نگیرند. هر چند که متأسفانه وضعیت اقتصادی کشورمان به خصوص درون قسمت ورزش شرایط مطلوب ندارد و درصورتیکه مسئولان کشورمان توجه‌ بیشتری داشته باشند، ما می‌توانیم افتخارات بیشتری را کسب کنیم. با این وجود حتماً برنامه‌ای ازبرای پشتیباتی و حمایت از این عزیزان خواهد داشت تا از افتخارآفرینی این ورزشکاران خوب کشورمان درون رده‌های سنی بالاتر نیز بهره‌مند شویم.

فرهادیان درون مورد توقعات بیشتر از تیم پسران گفت: وضعیت رقابت‌های نونهالان خصوصاً درون قسمت پسران متفاوت شده و به لحاظ فنی سطح مسابقات با گذشته فرق کرده هست. البته درون پی توجیه نتیجه کسب شده نیستیم و حتماً باید نتیجه بهتری را کسب می‌کردیم. ما چندین سال هست که درون این رده سنی درون کشور لیگ برگزار می‌کنیم تا درون آخر خروجی خوبی ازبرای تیم ملی تکواندو کشورمان داشته باشیم. یکی از مربیان باتجربه تکواندو کشور را نیز به عنوان سرمربی به کار گرفتیم، ولی متأسفانه آنچه که موردنظر بود اتفاق نیفتاد.

وی خاطر نشان کرد: ما انتظار داشتیم مدال‌های طلای بیشتری را کسب و امتیازات بهتری را به دست بیاوریم. البته نباید فراموش کنیم درون این رقابت‌های با اهمیت و ارزشمند بعضی از قدرت‌های تکواندو دنیا مثل کره جنوبی حرفی ازبرای گفتن نداشتند. کره‌ای‌ها به عنوان صاحب این رشته تنها با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز به مقام هشتم رسیدند. با تمام این تفاسیر قطعاً تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا درون دوره‌های آینده مجدداً عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کنیم.

رئیس سازمان تیم‌های ملی تکواندو با گلایه از مسئولان سفارت ایران درون ازبکستان گفت: با وجود تماس رایزن فرهنگی با ما، متأسفانه هیچ شخصی از سمت سفارت درون این هشت روز درون سالن حاضر نشد و حتی ازبرای تشویق ورزشکاران هماهنگی صورت نگرفت. این درون شرایطی بود که بعضی از سفرای کشورها مانند سفیر کره جنوبی و چند کشور دیگر درون سالن حاضر شدند. قطعاً این عزیزان نیز گرفتار بودند، ولی می‌توانستند یک نفر را هماهنگ کنند تا به ما سر بزند و این حداقل توقع ما از آنها بود.

فرهادیان درون آخر خاطر نشان کرد: باید از کادرفنی تیم‌های ملی و قسمت بانوان فدراسیون به خاطر زحمت‌ها و کسب این افتخارات تشکر کنم. امیدوارم مجموعه تلاش‌هایی که ازبرای کسب این افتخارات انجام شده هست سبب خوشحالی مردم کشورمان شده باشد. درون مسابقات نونهالان جهان ۲۰ مدال طلا میان حدود ۶۰ کشور توزیع شد که ما موفق به کسب هفت مدال طلا شدیم. قطعاً درون آینده تلاش خواهیم کرد تا تکواندو مجدداً دل مردم کشورمان را شاد کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *