علی‌نژاد: تکرار نایب قهرمانی آسیا اتفاق خوبی هست/ کار دشوار‌تری نسبت به مسابقات جهانی داریم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

مهدی علی‌نژاد درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درون خصوص برگزاری مراسم روز جهانی ووشو همزمان با عید سعید قربان درون میدان آزادی اظهار داشت: حدود ۲ سال پیش درون جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو درون کازان روسیه تصمیم گرفتیم ازبرای گسترش ووشو درون دنیا و معرفی این رشته به مردم، یک روز را به عنوان روز جهانی ووشو قرار بدهیم. فدراسیون‌های ملی نیز به اقتضای شرایط کشور خود این روز را با هدف گسترش ورزش همگانی گرامی بدارند.

وی ادامه داد: مراسم امسال دومین سال برگزاری این روز بود، با این تفاوت که مراسم سال گذشته مختصر برگزار شد. درون دومین سال برگزاری این روز، تصمیم گرفتیم کار نویی انجام بدهیم و درون میدان آزادی که درون چهل و چند سال گذشته یادآور خاطرات زیادی ازبرای مردم بوده هست، این روز را برگزار کنیم. درون طی این سال‌ها هیچ مراسم ورزشی درون این میدان رخ نداده بود و از لحاظ مرکزیت نیز با توجه به شرایط خاص این میدان،  تصمیم گرفتیم از نماد میدان آزادی استفاده کردن و مراسم را آنجا برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون ووشو تصریح کرد: بچه‌های تهران، کرج و سبک‌های ۲۰ گانه ما مسئول برگزاری این مراسم بودند و خدا را شکر استقبال خوبی نیز صورت گرفت و مردم این رشته را دیدند. اینکه از داخل سالن به محیط باز و یکی از مهمترین میدان‌های تهران آمدیم اتفاق با اهمیت ومبارکی بود. البته این مراسم تنها برنامه ما نبود و درون تمام مراکز استان‌های و حتی بعضی شهرها چنین مراسم برگزار شد که کار بزرگی و نمایش خوبی از ووشو بود.

علی‌نژاد درون خصوص شرایط تیم‌های پایه ووشو درون آستانه حضور درون مسابقات قهرمانی آسیا گفت: پنجشنبه شب با ۲۴ ورزشکار درون سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا درون برونئی اعزام خواهیم شد. درون دوره گذشته ما نایب قهرمان آسیا شدیم و درون این دوره نیز تمام تلاش خود را انجام دادیم که تدارکات خوبی داشته باشیم و تیم کامل اعزام شود.

وی ادامه داد: علی‌رغم تمام مشکلات مالی که این روزها گریبان‌گیر فدراسیون‌ها هست، با حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک تیم خود را کامل اعزام می‌کنیم که بابت این اتفاق از سلطانی‌فر و صالحی‌امیری تشکر می‌کنم.  ازبرای این مسابقات سه ماه اردو برگزار کردیم و ازبرای نخستین دفعه خیلی از اردوهای خود را درون استان‌ها برگزار کردیم که بابت کمک استان‌ها از آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم با توجه به آمادگی تیم اتفاقات خوبی را درون این دوره رقم بزنیم.

رئیس فدراسیون ووشو درون جواب به این سوال که احتمال تکرار عنوان قهرمانی تیم‌های پایه درون آخرین دوره مسابقات قهرمانی جهان درون آسیا وجود خواهد داشت، گفت: هر مسابقه شرایط خاص خود را دارد و فکر می‌کنم با توجه به بحث‌های داوری شرایط مسابقات آسیایی از جهانی ازبرای ما دشوار‌تر هست. تمام قدرت‌های دنیا نیز درون آسیا حضور دارند، ولی درون مسابقات جهانی داوری‌های بهتری داریم ولی اینجا فضا بسته‌تر هست و معمولا کار درون آسیا دشوار‌تر هست.

علی‌نژاد تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور درصورتیکه بتوانیم نایب قهرمانی آسیا درون دوره گذشته را تکرار کنیم اتفاق خوبی افتاده هست. از طرفی رده‌های سنی گذرا هستند و نسل‌ها تغییر می‌کنند و ترکیب تیم سال گذشته با امسال خیلی فرق می‌کند و تیم‌های دیگر نیز چنین شرایطی دارند. درون این جا به جایی‌ها ممکن هست اتفاقات جدیدی رقم بخورد، کما اینکه درون مسابقات جهانی برزیل این اتفاق به نفع ما رقم خورد و قهرمان جهان شدیم. 

وی درون خصوص حضور تیم ووشو لبنان درون ایران گفت: برگزاری این اردوی مشترک درخواست فدراسیون ووشو لبنان بود و درون حال حاضر سه ورزشکار مرد این تیم درون سمنان مشغول تمرین با تیم بزرگسالان هستند و ۲ ورزشکار دختر این تیم نیز درون آکادمی ووشو درون حال تمرین هستند. درون سالیان گذشته اردوهای مشترک با کشورهای دوست خود زیاد داشتیم و با توجه به مرکزیت ایران از لحاظ فنی از این درخواست‌ها زیاد داریم. کما اینکه یک ماه دیگر نیز یکی از بازیکنان کرواسی به همراه مربی خود به ایران می‌آید.

رئیس فدراسیون ووشو درون خصوص درآمدزایی برگزاری اردوهای مشترک گفت: از این تیم‌ها پولی نگرفتیم و بیشتر درون پی گسترش رابطه ها و کمک به آنها بودیم. این اتفاقات درون مناسبات ما با این کشورها موثر هست. با توجه به ریاست غرب آسیا  و حضور لبنان درون منطقه غرب آسیا و آسیایی میانه به آنها کمک کردیم. درخواست حضور بازیکن کرواسی نیز درون وقت حضور رئیس کمیته المپیک این کشور درون ایران مطرح شود و ما هم به واسطه ارتباطات ورزشی خوب دو کشور با آن موافقت کردیم.

انتهای پیام/

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *