عبادی: از کسی توقعی ندارم و درصورتیکه کاری کردم درون راستای اهدافم بود/ انتظار ازبرای دریافت پاداش، یک اهرم ترمز هست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اسماعیل عبادی متولد سال ۱۳۵۵ هست و از سال ۱۳۹۱ به عضویت تیم ملی تیراندازی با کمان درآمد. وی درون هفت سال حضور درون تیم ملی کامپوند کشور، طلاى انفرادى و طلاى تیمى گیم‌هاى همبستگى کشورهاى اسلامى اندونزى ۲۰۱۳ و مدال برنز تیمى قهرمانى آسیا چین تایپه ۲۰۱۳ را درون کارنامه خود ثبت کرده هست. طلاى انفرادى و طلاى تیمى و نقره میکس تیمی جایزه بزرگ آسیا تایلند ۲۰۱۴، نقره تیمى و نقره میکس تیمی جایزه بزرگ آسیا چین تایپه ۲۰۱۴، طلاى انفرادى و برنز تیمى گیم‌هاى آسیایی اینچئون کره جنوبى ۲۰۱۴ و سه سال رکوردداری آسیا قسمت دیگری از افتخارات این کماندار هست.

اسماعیل عبادی که همواره به عنوان یک ورزشکار اخلاق‌مدار درون جامعه ورزش کشور شناخته شده هست، طلاى انفرادى و طلاى تیمى کاپ آسیا تایلند ۲۰۱۵، نقره تیمى مرحله اول جام جهانى شانگهای چین ۲۰۱۵، نقره انفرادى و نقره میکس تیمی مرحله سوم جام جهانى لهستان ۲۰۱۵، طلاى تیمى قهرمانى جهان دانمارک ۲۰۱۵ و برنز انفرادى و برنز تیمى و نقره میکس تیم قهرمانى آسیا تایلند ۲۰۱۵ را ازبرای کشور به ارمغان آورده هست.

طلاى انفرادى و طلاى تیمى کاپ آسیا تایلند ۲۰۱۶، طلاى تیمى مرحله اول جام جهانى شانگهای چین ۲۰۱۶، نقره انفرادى و طلاى میکس مسابقات جهانى جام پیروزى ترکیه ۲۰۱۶، طلای انفرادی و نقره تیمی و برنز میکس کاپ آسیا تایلند ۲۰۱۷، طلاى انفرادى و نقره میکس کاپ آسیا چین تایپه ۲۰۱۷، نقره انفرادى گیم‌هاى جهانى لهستان ۲۰۱۷، نقره انفرادی و نقره تیمی و برنز میکس تیم کاپ آسیا چین تایپه ۲۰۱۸، طلای تیمی قهرمانی ارتش‌های جهان تهران ۲۰۱۸ دیگر مدال‌هایی هست که عبادی درون میادین مختلف آسیایی و جهانی به دست آورده. درون ادامه گفت‌وگوی خبرگزاری تسنیم با اسماعیل عبادی را می‌خوانید:

تسنیم: خداحافظی شما با تیم ملی دلیل خاصی دارد و به لغو اعزام‌های تیم کامپوند بر می‌گردد؟
هیچ وقت با فدراسیون مشکل نداشتم. اینکه اعزامی لغو می‌شود دست ما نیست و قبلاً هم بوده و اجتناب‌ناپذیر هست. درون فدراسیون‌های دیگر هم این موضوع وجود دارد و مشکلات مالی سبب لغو بعضی از اعزام‌ها می‌شود. لغو اعزام‌ها درون وقت رؤسای قبلی هم وجود داشت و چیزی نیست که به خاطر آن از تیم ملی خداحافظی کنم. دلیل تصمیم من مشکلات کاری بود، همچنین می‌خواستم بیشتر درون کنار خانواده‌ام باشم.

تسنیم: درون این خصوص کمی بیشتر توضیح می‌دهید؟
درون ورزش حرفهای فرد باید به طور کامل درون اختیار تیم ملی باشد‌ اردوها که شروع می‌شد من ۲۴ ساعته و حتی شب‌ها درون اختیار تیم ملی بودم و این موضوع سبب ایجاد فاصله درون خانواده می‌شد. من هم اکنون هم نتوانستم خلاء عاطفی ایجاد شده با پسرم را پر کنم. پسر من پنج سال و نیم سن دارد.‌ ازبرای گیم‌های آسیایی من چند ماه مداوم درون تیم ملی بودم درون همین وقت‌هم پسرم به دنیا آمد.

تسنیم: آیا این امکان وجود دارد که درون آینده مجدداً به تیم ملی برگردید؟
من هر فرصتی که داشتم‌تمریناتم را ادامه می‌دهم و درون مسابقات کشوری شرکت می‌کنم، ولی احتمال  بازگشت من به تیم ملی ضعیف هست، چون هفت هشت سال درون تیم ملی بودم و رفتن و برگشتن و دوباره جدا شدن از آن دشوار هست، ولی درون کنار کسانی که بخواهند از من‌ کمک بگیرند، هستم. زمانی وارد تیم ملی شدم رکورد آسیا ۷۰۶ امتیاز بود که من تصمیم گرفتم این رکورد را ارتقا دهم و سه سال رکورددار آسیا بودم که پس از آن کمانداران کره این رکورد را ارتقا دادند.

تسنیم: آیا به عنوان مربی به تیراندازی با کمان باز می‌گردید؟
درون شهرستان خودمان درون مربیگری فعالیت دارم و با برادرم همکاری داریم. من ازبرای بچه‌های شهرستانم‌ هر کاری بتوانم، انجام می‌دهم، ولی ازبرای اینکه به عنوان مربی با فدراسیون همکاری کنم فعلاً برنامه‌ای ندارم، چون مشغله کاری زیادی دارم. من درصورتیکه بخواهم مربی هم باشم باید مانند یک ورزشکار به طور کامل درون اختیار تیم ملی باشم که این فعلاً برایم مقدور نیست.

تسنیم: آیا فدراسیون با جدایی شما موافقت کرده هست؟
دکتر شعبانیبهار، رئیس فدراسیون چند دفعه از من خواست که درون تیم ملی باشم، احمدی، سرمربی تیم نیز تا آخرین لحظه نام مرا درون لیست قرار داد، ولی خودم خواستم که از لیست خط بخورم.

تسنیم: آیا توسط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مراسم ویژه‌ای ازبرای خداحافظی شما درون نظر گرفته شده هست؟
شعبانیبهار چند روز قبل گفت همزمان با افتتاح آکادمی و با حضور وزیر ورزش مراسمی ازبرای من برگزار می‌کنند. قرار بود این مراسم پنجشنبه باشد که به ماه پس موکول شد. من از کسی توقعی ندارم و درصورتیکه کاری کردم و مدالی گرفتم درون راستای اهداف خودم و با کمک فدراسیون و بسیاری از افراد بوده هست. واقعاً از کسی انتظار ندارم. من نه دلخور شدم و نه انتظاری داشتم که برآورده نشده باشد. روزی که وارد رشته تیراندازی با کمان شدم، ازبرای دل خودم بود و اعتقاد داشتم درصورتیکه بخواهم منتظر کمک‌ و یا پاداش از دیگران باشم، یک ترمز ازبرای من خواهد بود. درصورتیکه ورزشکار به امید این باشد که فدراسیون، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و اداره کل و هیئت درون ازای هر مدال پاداش بدهند، این تفکر یک اهرم ترمز خواهد بود. البته هر ورزشکاری حداقل توقعاتی دارد که معمولاً برآورده نمی‌شود و دلخوری را درون پی دارد.

تسنیم: درون آخر حضورتان درون تیم ملی و با نگاه به عملکردی که داشتید به خودتان چه نمره‌ای می‌دهید و تا چه حد به اهداف خود رسیدید؟
زمانی این رشته را شروع کردم چند سال تنها به پس تفریحی آن فکر می‌کردم و اصلاً به تیم ملی فکر نمی‌کردم، ولی درون مسابقات دیدم با تلاش بیشتر می‌توانم وارد تیم ملی شوم. زمانی پیراهن تیم ملی را پوشیدم، تمام هدفم را روی کسب مدال و افتخارآفرینی قرار دادم‌ و زمانی معلوم شد کامپوند درون گیم‌های آسیایی اینچئون حضور دارد، تمام هدفم را رسیدن به مدال طلای این مسابقات قرار دادم و می‌دانستم که به این هدف می‌رسم‌. پس از آن هدفم را روی کسب مدال جهانی قرار دادم که به آن هم رسیدم. درون این مسیر مدال‌های دیگری هم گرفتم که درون مجموع به خودم نمره خوبی می‌دهم و فراتر از انتظار و هدف خودم ظاهر شدم.

تسنیم: چه توصیه و نصیحتی به نوجوانان  و جوانانی که درون این رشته فعالیت می‌کنند، دارید؟
من به کسانی که درون  این رشته هستند پیشنهاد  می‌کنم که هیچ کاری را بدون هدف انجام ندهند و درون راستای هدف خود برنامه‌ریزی کنند. به مربی خود نیز اعتماد کنند و موفقیت آنها درون راستای این اعتماد محقق می‌شود.

تسنیم: شما همواره به دور حواشی بودید. ورزشکاران چه باید بکنند که درگیر حواشی نباشند؟
بعضی از حواشی ناخواسته هست، ولی اغلب حواشی توسط خود ورزشکار ایجاد میشود. درصورتیکه ورزشکار انتظار خود را از بقیه کم و توقعش از خودش بالا باشد به حاشیه‌ها دامن نمی‌زند. همچنین درصورتیکه ورزشکاران کمتر مصاحبه کنند، بهتر هست.

تسنیم: درون این مسیر و موفقیت‌ها چه کسانی را سهیم می‌دانید؟
هر ورزشکاری ازبرای اینکه به موفقیت برسد درون کنارش افراد زیادی حضور داشتند که شاید بعضی آنها را نبینند.عامل اصلی این موفقیت‌ها را خانواده می‌بینم و همسرم، مادر و برادرانم کمک زیادی به من کردند. خود فدراسیون و رؤسای فدراسیون نیز کمک زیادی کردند. هر کسی که درون این مدت وقت با من مراوده داشته درون این موفقیت نقش داشته هست. روانشناس تیم، ماساژور و حتی کارگری که درون سایت تیراندازی با کمان به ما خدمت ها می‌داد درون موفقیت من نقش دارند تنها میزان نقش آنها متفاوت هست.

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *