طباطبایی: گیم با هنگ‌کنگ ملاکی ازبرای ارزیابی تیم ملی نیست/ کی‌روش ازبرای هر گیم بازیکنان را تهییج می‌کرد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

هادی طباطبایی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد برتری ۲ بر صفر تیم ملی فوتبال مقابل هنگ‌کنگ درون نخستین گیم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین، اظهار داشت: این نخستین گیم رسمی تیم ملی با سرمربی تازه بود و بازیکنان خیلی جا افتاده نبودند. از طرفی، هنگ‌کنگ حریف قدری ازبرای ایران نبود. دلیلش هم تفاوت وزن دو تیم به لحاظ کیفیت بود. همین مسئله سبب شد تا بازیکنان تلاش زیادی نکنند و نیازی هم نمی‌دیدند که این کار را انجام دهند.

وی افزود: با گل اول ایران، بازیکنان راحت‌تر گیم کردند و توانستند به گل دوم نیز دست پیدا کنند. درون مجموع این گیم را نمی‌توان ملاک ارزیابی قرار داد، چون هنگ‌کنگ حریف قدری ازبرای ما نبود.

دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران درون جواب به این سؤال که آیا بهتر نبود مارک ویلموتس از بازیکنان جوان استفاده کردن کند، گفت: نمی‌توان از اینکه به چه دلیل جوان‌ها گیم نکردند، انتقاد کرد، چون این نخستین مسابقه رسمی بود که بازیکنان کنار هم به میدان رفتند. این بازیکنان باید کنار هم باشند تا درون دیدارهای سنگین‌تر کیفیت بهتری داشته باشند. ضمن اینکه گیم عصر سه‌شنبه و مشابه آن تأثیرات خودش را دارد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: تفاوت تیم ملی فعلی با وقت کارلوس کی‌روش این بود که ازبرای کی‌روش فرقی نمی‌کرد با چه تیمی گیم خواهند کرد. کی‌روش ملی‌پوشان را تهییج می‌کرد که به داخل زمین رفته و کیفیت خود را به نمایش بگذارند. ویلموتس ولی به تازگی به ایران آمده هست و خیلی از شرایط فوتبال ایران شناخت ندارد. وی ازبرای رسیدن به شناخت کافی از فوتبال ما همچنان احتیاج به وقت دارد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *