طباطبایی: درون گزارشى که دادند، گفتند مهدى‌زاده محروم نیست/ براى حل مشکل با رئیس فدراسیون جهانى کاراته هم مذاکره کردیم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، سید حسن طباطبایى اظهار داشت: على رغم تلاش‌هاى فراوانى که صورت گرفت مشکل محرومیت امیر مهدى زاده رفع نشد. از زمانى که متوجه شدیم محرومیت مهدى‌زاده پابرجاست تلاش هاى بسیارى انجام دادیم، حتى با اسپینوز رئیس فدراسیون جهانى نیز رایزنى کردیم ولى مشکل کاراته کاتاى با اخلاق کشورمان حل نشد.

وى افزود: براى خیلى‌ها این سوال بوجود آمده که به چه دلیل درون تمام این یک سال مشکل مهدى‌زاده پیگیرى و مرتفع نشد که درون جواب باید گفت پس از تغییر و تحولات فدراسیون بر اساس گفته هایى که به من داده شد، عنوان کردند که مشکل مهدى زاده درون همان جاکارتا مرتفع شده ولی نشده بود و تنها وعده و وعیدهاى شفاهى داده شده بود.

طباطبایی ادامه داد: با استناد به همان گفته ها تصور محرومیت مهدى زاده را نداشتیم. روز گذشته حتى کارت مسابقه این ورزشکار هم صادر شد ولی به یکبار مسوولان برگزارى مسابقات مدعى شدند مهدى زاده محروم هست.

رئیس فدراسیون کاراته تصریح کرد: ما درصورتیکه واقعیت را مى دانستیم یا فدراسیون کاراته آسیا قبل از مسابقات از محرومیت ورزشکارمان سخن مى گفت ان وقت شرایط فرق مى کرد. حداقل آن بود که تلاش مان را براى رفع محرومیت زودتر شروع مى کردیم. از سمت دیگر وقتى متوجه مى شدیم مشکل حل نمى شود لااقل یک ورزشکار دیگر را به جاى مهدى زاده اعزام مى کردیم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: به محض بازگشت تیم ملى از ازبکستان این موضوع را تحقیق مى کنیم چون با این اتفاق تلخ نه تنها شانس کسب یک مدال از ایران سلب گردید بلکه زحمات چندین ماهه مهدى زاده و کادرفنى هم نادیده گرفته شد.

رئیس فدراسیون کاراته درون قسمت دیگرى از صحبت هایش به موضوع انتخابات فدراسیون کاراته آسیا اشاره کرد و گفت: از یک ماه قبل رایزنى هاى خود را ازبرای گرفتن کرسی درون هیات رییسه آسیا شروع کردم ولی درون این چند روزه با بررسى شرایط متوجه شدیم نماینده کشور قزاقستان به عنوان رقیب جدى ایران شرایط بهترى نسبت به ما دارد. به همین دلیل پیش برگزارى انتخابات تصمیم گرفته شد درون انتخابات شرکت نکنم.

وى افزود: باید واقعیت ها را بپذیریم. اعضاى فعلى هیئت رئیسه رایزنى هایشان را از یک سال قبل شروع کرده بودند و امروز ثمره همان رایزنى ها را دریافت کردند. شرایط انتخابات به شکل اى بود که خیلی از نامزدها از شرکت درون ان انصراف دادند.

طباطبایی درون آخر عنوان داشت: درست هست که ما درون هیات رییسه آسیا صاحب کرسى نشدیم ولی رایزنى هاى صورت گرفته سبب شد که شانس ایران براى عضویت درون کمیته هاى جهانى و آسیایى افزایش یابد. تمام تلاشم آن هست که از تمام ظرفیت هاى کاراته ایران درون این زمینه استفاده کردن شود. ان شاالله اتفاق مورد نظر درون آینده اى نزدیک رخ خواهد داد.

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *