صدور احکام تازه مفسدین اقتصادی درون آینده‌ای نزدیک/ لزوم مدیریت موسیقی‌های خیابانی

به گفته خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، محمود جعفری دولت آبادی دادستان تهران اظهار داشت: بررسی ها درون زمینه حادثه دانشگاه علوم بررسی ها ادامه دارد و روز گذشته حادثه توسط بازپرس از رئیس دانشگاه و دو معاون وی تحقیق شده هست.

وی افزود: رئیس دانشگاه که از شهریور ماه این پست را برعهده گرفته از آن دارد که درون حوزه‌های نظارتی آن طور که باید فرآیند منظمی پیش بینی نشده بود و همانصورت که درون خبرها عنوان شد چند تن از مدیران نیز عزل شده اند.

دادستان تهران گفت: از اینکه دانشگاه آزاد به این موضوع ورود کرده هست تشکر می کنم درون بررسی ها قضایی که امروز ادامه پیدا خواهد کرد دو نفر از افراد دانشگاه آزاد که روز حادثه دستگیر شده و درون بازداشت هستند از پلیس درخواست شده تا تا شنبه گفته خود را به ما بدهد به دلیل اینکه این حادثه ممکن هست چند دلیل داشته باشد و باید بررسی ها محیطی و اظهارات مصدومین تکیه کرد.

دولت آبادی گفت: نقص فنی اتومبیل، نداشتن معاینه فنی، سن زیاد اتومبیل، همچنین جاده ای که کمتر به آن توجه شده هست از جمله عوامل بروز این حادثه بوده هست.

دادستان تهران افزود: درون جاده هایی که باشید همراه هست گاردریل و علامت های هشدار دهنده ازبرای راننده ها لازم هست  این کار باید توسط دانشگاه صورت می‌گرفت این نکته قابل تاکید هست که حوادث فرعی وارد این پرونده نمی شود رسانه‌ها به مسائل مختلفی درون مورد دانشگاه آزاد پرداختند آنچه که امروز مورد تاکید ما هست نقش جاده و مسئولین دانشگاه آزاد درون زمینه فراهم کردن امکانات پیشگیرانه و نظارتی هست.

وی گفت: کارشناسان حرفه‌ای و مجربی توسط دادستانی انتخاب شده‌اند و پلیس مجوز خواسته تا درون حوزه های محیطی اقدامات جداگانه ای را انجام دهد درون بررسی ها پیشرفت خوبی درون حال انجام هست و امروز بررسی ها ادامه خواهد یافت.

تحقیق ادعای اتفاق مشابه حادثه علوم بررسی ها

دادستان تهران افزود: بررسی ها ما درون خصوص شرکتی که حمل و نقل دانشجویان را برعهده داشته نیست شروع شده هست. تصمیم گیری ما درون هیجان انجام نخواهد شد و این تصمیمات باید دقیق باشد تا حق کسی ضایع نشود.

وی گفت: ادعای اینکه عنوان کرده‌اند که درون روزهای گذشته نیز اتفاق مصاحبه مشابهی رخ داده توسط بازپرسی درون حال تحقیق هست. پیمانکار مسئول حمل و نقل دانشگاه آزاد بازداشت شده‌اند و همچنین فردی که مسئول نظارت مستقیم بوده درون حال شناسایی و ظرف یکی دو روز آینده به دادستانی فراخوانده می شود.

دولت آبادی ادامه داد: تعداد مصدومین ۱۰ نفر گفته شده و با تمام افرادی که توانایی صحبت کردن داشته‌اند صحبت انجام شده هست.

وی با بیان اینکه ما نباید این هجمه ها را تنها متوجه دانشگاه آزاد کنیم گفت: ما حوادث زیادی درون سال های گذشته داشته ایم متاسفانه  شروع می شود و رسانه‌ها افرادی را محکوم می‌کند باید از این حادثه به عنوان یک فرصت ایمن سازی استفاده کردن کرد جان شهروندان و سلامت آنها ازبرای نظام اسلامی کاملا اهمیت دارد.

دولت ابادی افزود: پیشگیری مسئله ملی درون کشور هست نباید به آن به صورت بخشی نگاه کرد درون حادثه پلاسکو نیز همین موج رسانه‌ای ایجاد شد و عده ای عنوان کردند که بسیاری از ساختمان ها فرسوده هست و پس از گذشت مدت وقت زمانی این موج فرو نشست.

وی افزود: دادستانی  به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و دستگاه‌ها وظیفه ذاتی دارند که مسیر های ایمنی را فراهم کند و درصورتیکه می بینند که ساختمان زیاد هست یا برق آن مشکل دارد نباید اجازه دهند که این شکل حوادث رخ دهد.

نظارت بر قسمت خصوصی بر عهده قسمت دولتی هست

دادستان تهران ادامه داد: باید تصمیم بگیرید درون حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی به مردم و زیرمجموعه‌های آن نقص ها را برطرف کرد و واگذاری خدمت ها به دستگاه های خصوصی رافع مسئولیت مدنی و کیفری مسئولان دولتی نخواهد بود و این هشدار را باید جدی بگیرند نظارت بر قسمت خصوصی بر عهده دستگاه های دولتی هست.

وی با بیان اینکه این شکل مسائل نباید سیاسی شود گفت: هر کسی که سلامت و امنیت شهروندان را از هر گروه به خطر انداخت از گروه‌های نظامی باید آن را به عنوان اصل مردمی درون منظر مسئولین جا بیندازیم که مسئولیت حفاظت حمایت و نظارت و تامین امنیت شهروندان را دارند و درصورتیکه این کار عمومیت پیدا کند رسانه ها به آن توجه کنند و کار را به دستگاهی متوجه کنند غلط هست.

دولت آبادی گفت: ما پرونده تصادفی داریم که افرادی به طور مستقیم یا غیر مستقیم درون این حادثه نقش داشته اند به آن خواهیم پرداخت و علل آن را تحقیق می‌کنیم و امیدواریم به زودی و درون کمترین فرصت با دقت و سرعت این کار انجام شود.

نوع رفتار هنرپیشه‌های تئاتر بینوایان مناسب نیست

وی درون خصوص تئاتر بینوایان گفت: حوزه فرهنگ اقدامات بیشتر متوجه دستگاه‌ها هست و دادستانی درون هنگام وقوع جرم باید ورود کند یا اینکه درون مسائل پیشگیرانه تذکر دهد ما تا کنون دو دفعه درون طی هفته گذشته خصوص اجرای تئاتر عنوان اخطار کرده‌ایم از تئاتر بازدید شده و گزارشات مکتوب به ما رسیده هست و عنوان شده که حجاب وضع مناسبی ندارد و نوع تئاتر پرچم کشور فرانسه درون آن برافراشته شده هست کشوری که درون آن آشوب هست و درون آن اعتراض جدی وجود دارد این پرچم را برافراشته می کنند.

دولت آبادی گفت: خاک این کشور ایران هست و هتل آن تهران هست نوع رفتار هنرپیشه ها مناسب نبوده هست و گزارشات کتبی ازبرای وزیر ارشاد ارسال شده هست درصورتیکه می خواستیم به وظیفه ذاتی عمل کنیم تئاتر را باید جمع می‌کردیم ولی این موضوع را به وزیر ارشاد و وزیر کشور انعکاس داده ایم و این دستگاهها باید به وظیفه ذاتی خود عمل کند.

وی افزود: پس از ارائه دو نامه تنها صدور یک اطلاعیه را دیدیم و تیم‌های ما عنوان کردند که وضعیت کمی بهتر شده و نواقص برگزیده برطرف نشده هست.

وی با بیان اینکه دادستانی مخالفت با تئاتر موسیقی سینما نیست گفت: دستگاه‌های مختلف باید این موضوع را مدیریت کند زمانی گروهی بدون توجه به معیارهای اسلامی تئاتر را برگزار می کند امیدواریم صدای ما را بشنود دستگاه‌های فرهنگی درون این زمینه همکاری کنند تا به مشکلات بدون توقیف حل شود، اقدامات فرهنگی زمانی جواب می‌دهد که دستگاه‌ها وظیفه خود عمل کند.

لزوم مدیریت موسیقی‌های خیابانی

دولت آبادی تصریح کرد: درون مورد کلیپ های سینمایی مسائل کنسرت ها و تئاتر و موسیقی هایی که بعضا درون خیابان‌ها نواخته می شود از وزارت ارشاد خواستیم این ها را مدیریت کند تا دستگاه‌های پلیس و دادستانی مجبور به فرود نشوند.

وی افزود: رقص بازیگران مربوط به دو سال قبل هست و مربوط به حال حاضر نیست و زیبنده هنرمندی نیست که کلیپ آن ها منتشر شود، فضای مجازی لجام‌گسیخته هست و هر کسی هر کاری که می‌خواهد انجام میدهد و امیدواریم این هنرمندان فیلمهای خود را پاک کند پرونده مستقیم تشکیل نشده هست.

دولت آبادی با بیان اینکه ما هیچ شکل پیش داوری سیاسی بر روی مسائل فرهنگی نداریم گفت: درون این زمینه دغدغه داریم و مردم متدین این درخواست را از ما دارد که به چه دلیل این شکل برنامه ها اجرا می شود.

صدور احکام تازه درون آینده

دادستان تهران افزود: قسمت مبارزه با مفاسد جدی هست و عزم سه قوه جذم هست و احکام تازه حتماً درون مسیر هست، قبلا به مفسدین هشدار داده‌ایم که توجه نکردند. قوه قضاییه به عنوان ضامن اصلی عدالت درون این قضیه کار خود را شروع کرده و علاوه بر وظایفی که انجام می دهد درون این کار نیز ورود جدی کرده هست و مطمئن باشید درون زمینه با فساد به عنوان یک مطالبه ملی کار می‌کنیم. پرونده های بسیار مهمی درون دادستانی مفتوح هست که به حکم منجر می شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *