روحیه بسیجی همراه با دانش، تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کرد

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از خدام بسیجی موکب علی‌ بن موسی الرضا(ع)، با حضور پیروز حناچی شهردار تهران, حق شناس رئیس کمیسون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران, سالک رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران, اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران, شیخ معاون توسعه منبع ها انسانی و سایر مدیران شهری درون فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

پیروز حناچی که به همراه خانواده خود درون این مراسم حضور یافته بود با بیان آن که درون هشت سال دفاع مقدس موفق شدیم با همین روحیه بسیجی و تلاش مهندسان فنی، پل خیبر را روی آب درون ۱۴ کیلومتر احداث کنیم اظهار داشت:بسیج یادگار امام راحل هست. همواره گفته ام که بسیج تهدید مسلم اول انقلاب را تبدیل به یک فرصت کرد و از آن وقت تاکنون خدمت ها زیادی به این مردم و جامعه کرده هست که جای تقدیر و تشکر دارد.

شهردار تهران به ماجرای ساخت پل خیبر درون سال ۶۲ پرداخت و عنوان کرد: نحوه ساخت این پل هم اکنون هم درون دانشکده های افسری جهان تدریس می شود، پلی که ۱۴ کیلومتر طول داشت و تبلور مدیریت عاشقانه دوران جنگ بود.

حناچی با ارائه عکس ها و نقشه های آن دوران به تشریح چگونگی ساخت این پل و تلاش های مهندسان داخلی ازبرای طراحی و ساخت آن پرداخت و درون ادامه به ساخت بیمارستان ها و سنگرهای جنگی اشاره کرد و گفت: سازه های بتنی مقاوم ترین سازه‌ها درون برابر حملات دشمن بود و درون وقت جنگ ما با بتن هایی که درون پشت جبهه می ساختیم بیمارستان ها و اماکن بزرگی را ساختیم که درون برابر حملات دشمن مقاومت بالایی داشت و همه این ها حاصل تلاش مهندسان و افرادی بود که داوطلبانه به جبهه ها می آمدند و عاشقانه فعالیت می کردند.

وی درون آخر تاکید کرد: ما از جنگ ویژگی هایی چون خلاقیت، استفاده کردن از ظرفیت های مهندسی و بسیج مردم ازبرای حل مشکلات را آموختیم و امیدوارم از این تجربیات ازبرای حل مشکلات امروز کشور نیز استفاده کردن کنیم.

پیش از سخنان شهردار تهران، مجتبی سالک رازی رئیس بسیج شهرداری تهران به ارائه گزارشی از فعالیت های کارمندان شهرداری درون ساخت و اداره موکب امام رضا (ع) درون مراسم اربعین پرداخت و گفت: ما درون این موکب بهترین و با کیفیت ترین خدمت ها را ارائه می دادیم و هر شب ۱۱ هزار پرس و هر ظهر ۷ هزار پرس غذا میان زائران توزیع می کردیم.

وی ضمن تبریک انتصاب شهردار تهران خطاب به حناچی عنوان کرد: همچنان که بسیجیان درون دوران دفاع مقدس فداکارانه درون صف اول مبارزه بودند ما هم عنوان آمادگی می کنیم که شهرداری را درون هر جا که لازم هست یاری می کنیم و درون خط اول کمک و یاری به مسئولان ازبرای حل مشکلات کشور هستیم.

درون آخر این مراسم به تعدادی از فعالان موکب امام رضا (ع) و بعضی از خانواده های شهدا هدایا و تقدیرنامه هایی به رسم یادبود تقدیم شد. همین طور، بسیج شهرداری تهران نیز تابلویی مزین به آیه «و ان یکاد» به رسم تلاش های صادقانه حناچی درون دوران دفاع مقدس و سایر مسئولیت ها به وی اهدا نمود.

درون این مراسم بسیجیان شهرداری تهران که درون مسیر نجف و کربلا خدمت ها رسانی داشتند تجلیل شدند.

همچنین از خانواده جهادگر شهید «حاج مهدی علی محمدی» از بسیجیان شهرداری تهران که سال ها درون این موکب خدماتی ارایه کرده بود، درون این مراسم تجلیل شد؛ محمدی سال گذشته حین خدمت رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه دعوت حق را لبیک گفت.

همچنین درون این مراسم از بعضی نیکوکاران که درون برپایی موکب شهرداری مشارکت داشتند قدردانی شد. تجلیل از خانواده شهید «ارغوانی» از شهدای مدافع حرم سازمان بسیج شهرداری از دیگر قسمت های این مراسم بود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *