حسن‌زاده: قبل از رسیدن بازیکن متخلف به خانه دستور موقتش را صادر می‌کنیم/ دانه درشت بودن و هوادار داشتن قطعاً تأثیری روی رأی ما ندارد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،‌ اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درون نشست خبری‌اش که امروز (یکشنبه) با حضور خبرنگاران درون محل آکادمی فوتبال برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تبریک می‌گویم عیدهای قربان و غدیر را. با تأخیر روز خبرنگار را هم تبریک می‌گویم. جایی صحبت بود که خبرنگاری جزو مشاغل دشوار هست و من گفتم بله جزو مشاغل دشوار هست، چون خروجی آن همواره درون دید مستقیم مردم هست. این ایام مصادف با ورود آزادگان به کشور هم هست که تبریک می‌گویم و امیدوارم شروع فصل تازه هم توأم با شکوفایی باشد.

وی درون ادامه افزود: از تمام دوستان که درون سال‌های گذشته به فوتبال خدمت کردند، همچنین از رسانه‌ها، بازیکنان و مسئولانی که فوتبال را یاری کردند، تشکر می‌کنم. درون هر صورت همه‌ی ما دل‌مان می‌خواهد و دوست داریم کنار فوتبال حرفه‌ای که تیم‌های ما از جمله تیم‌های ملی و تیم داوری ما که درون آسیا و جهان درخشیدند، کارنامه برگزاری فوتبال درون داخل کشور ما، چه آنهایی که پخش زنده می‌شوند و چه آنهایی که پخش نمی‌شوند، ظرفیت برگزاری‌مان هم پیشرفت کند.

انتظار داریم مربیان و بازیکنان به مسائل روز دنیا درون مباحث انضباطی آشنا شوند
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: همه‌ی ما دوست داریم درون کنار فوتبال، سایر رکن‌های این رشته هم ارتقا پیدا کند و تأکید همه بر پیشرفت فوتبال هست. شما دیدید درون بحث بالا رفتن کیفیت ورزشگاه‌ها نیز همین اتفاق افتاد. رسانه‌ها هم باید کمک کنند تا این پیشرفت حاصل شود. گاهی اوقات انتظار ما همین هست. مسائل دیگری از جمله آموزش هم وجود دارد که باید درون فوتبال پیاده شود. درون کنار تمام مسائل تاکتیکی و سایر مسائل ما انتظار داریم کادر فنی و بازیکنان به مسائل روز دنیا درون مباحث انضباطی هم آشنا شوند.

از تاج خواستم جرایم ما حداکثری باشد
حسن‌زاده درون جواب به این سوال که به نظرش تاکنون چقدر احکام قضایی درون اتفاقات فوتبال بازدارنده بوده هست گفت: درون جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون داشتم یکی از تقاضاهای من این بود تا جریمه‌ها حداکثری باشد. عده‌ای می‌گفتند جریمه‌های ما ازبرای لیگ‌های پایین‌تر و تیم‌های دسته دوم یا سومی سنگین هست و به همین خاطر تلاش می‌کردند تا درون مجامع مختلف فرصت بگیرند. شما نگاه کنید درون لیگ‌های اروپا و آمریکا چقدر محرومیت گیم بدون تماشاگر داریم. زمانی حکم به محرومیت گیم بدون تماشاگر می‌دهی اسپانسر هم از این موضوع ضربه می‌خورد. لذا من اقرار می‌کنم تاکنون کمیته انضباطی از تمام ظرفیت‌های آیین‌نامه‌اش استفاده کردن نکرده هست. قبل از این جلسه هم با مدیران فدراسیون جلسه داشتیم و به آقای تاج گفتم درصورتیکه می‌خواهیم حکم‌های‌مان بازدارندگی داشته باشد باید اجازه دهیم تا با افراد حرفه‌ای که درون فوتبال‌مان حضور دارند، برخورد حرفه‌ای کنیم.

قبل از رسیدن بازیکن متخلف به خانه دستور موقتش را صادر می‌کنیم
وی ادامه داد: امیدوارم امسال به فوتبال حرفه‌ای نگاه حرفه‌ای داشته باشیم و تنبیهات را بالا ببریم. الان نمونه‌ای از این موضوع را خواهم گفت؛ عزیزانی که درون فوتبال حضور دارند همان‌طور که قرارداد حرفه‌ای می‌بندند، همان‌طور هم باید با آنها برخورد شود. مثلاً بازیکنی که دو میلیارد قرارداد می‌بندد، هر گیم نزدیک به ۶۰ میلیون ازبرای باشگاه آب می‌خورد. درون چنین شرایطی بازیکن عزیز! یا کادر فنی محترم! شما درون فوتبالی حضور دارید که داوران و مجریان آن همین افراد هستند. نباید انتظار داشته باشید که شما خودتان باشید ولی سایرین بالاتر از این سطح باشند. درون آخر باید بگویم درصورتیکه امسال ما زنده بودیم و درون این سمت حضور داشتیم مطمئناً از تمام ظرفیت‌های‌مان استفاده کردن خواهیم کرد و با رفتاری که به خشونت درون مجموعه‌های بزرگ خواهد انجامید به شدت برخورد خواهیم کرد. شاید به جایی برسیم که بازیکن متخلف زمانی از ورزشگاه خارج می‌شود تا به خانه برسد دستور موقت وی را صادر کنیم یا درصورتیکه مربی درون نشست خبری صحبت می‌کند تا پیش از گیم بعدی تیمش حکم وی را صادر کنیم. این تمام صحبت ماست و آن را انجام خواهیم داد.

مطمئناً امسال از دستور موقت بیشتر استفاده کردن خواهیم کرد
رئیس کمیته انضباطی درون جواب به این سوال که آیا درون فصل آینده لیگ برتر آرای کمیته انضباطی با سرعت بیشتری صادر می شود، گفت: شاید شاخص‌ترین حرف من همین باشد که امسال این اتفاق خواهد افتاد. این قول را من و فدراسیون می‌دهیم درون این خصوص مسائلی وجود داشت که درمورد آن صحبت و اتمام حجت کردیم. شاید فصل گذشته یکسری مسائل غیرفوتبالی درون سه هفته ابتدایی وارد فوتبال شد و چنان این مسائل غیرفوتبالی با فوتبال همراه بود که احتیاج به استعلام داشتیم. بعضی از مسائل هم بیرون از فضای فوتبال بود. درون مجموع من باز هم می‌گویم طبق ماده ۱۰۰ آیین‌نامه تازه کمیته انضباطی، این کمیته اجازه دارد قبل از صدور رأی نهایی دستور موقت صادر کند و مطمئناً امسال از دستور موقت بیشتر استفاده کردن خواهیم کرد.

تقاضا کرده‌ایم تا پروسه ابلاغ رأی زمانبر نباشد
وی درمورد زمانبر بودن ابلاغ بعضی از آرای کمیته انضباطی تصریح کرد: ما هم تقاضا کرده‌ایم تا پروسه ابلاغ رأی زمانبر نباشد. حتی گفته‌ایم درصورتیکه امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال هم لازم باشد این اتفاق سریع‌تر انجام شود. درون هر صورت امیدواریم درون فصل آینده درون کمترین وقت ممکن، رأی‌ها صادر و ابلاغ شوند.

اتفاقات فینال جام حذفی تجربه مفیدی ازبرای فدراسیون بود
حسن‌زاده درون مورد اتفاقات فینال جام حذفی و اختلاف‌نظرهایی که راجع به صلاحیت رسیدگی به این اتفاقات درون کمیته انضباطی و کمیته اخلاق وجود داشت، یادآور شد: درمورد اختلاف‌نظرها درون صلاحیت یا اینکه کدام مرجع می‌تواند حرف نهایی را بزند کمیته استیناف نظر می‌دهد. به محض اینکه پرونده به دست کمیته استیناف برسد دیگر بحث صلاحیت وجود نخواهد داشت و این کمیته رأی را خواهد داد. فارغ از رأی صادره نیز این پرونده درون مسیر رسیدگی خود قرار گرفت و حتی درون مورد جزئیات نیز رأی صادر شد، ولی همان‌طور که مطلع هستید درصورتیکه عاملین اتفاقی غیرفوتبالی باشند ما نمی‌توانیم درون مورد آن حکم دهیم. مثلاً درصورتیکه ماشین اورژانس یا آتش‌نشانی درون محل گیم نباشد کمیته انضباطی نمی‌تواند درون این مورد نظر بدهد. به طور کلی و به نظرم این اتفاقات تجربه مفیدی ازبرای فدراسیون بود و امیدواریم دیگر تکرار نشود.

زمانی یاد‌‌ آقایان می‌افتیم که پرونده‌های‌شان روی میز ما بیاید
وی راجع به احضار امیر قلعه‌نویی به کمیته انضباطی و اینکه دلیل احضار وی به این کمیته چه بوده هست، گفت: یادتان هست کاپیتان سابق تیم ملی که درون یک تیم تهرانی حضور داشت زمانی می‌گفت به من می‌گویند به چه دلیل درون کنار زمین داد نمی‌زنی یا مثلاً ما درون کمیته انضباطی پرونده‌ای داشتیم که مربی به داور چهارم اهانت کرده بود. زمانی به وی گفتیم به چه دلیل این کار را انجام دادی گفت سرمربی تیم می‌گوید من جلو می‌روم و شما این کار را انجام دهید و شما به داور اهانت کنید و مثلاً دعوا مسیر بیندازید. با توجه به همه‌ی اینها من با شخصی‌سازی موضوعات و اینکه کسی بگوید با ما مشکل دارید، مخالفم. به خدا ما زمانی یاد‌‌ آقایان می‌افتیم که اسم‌شان و پرونده‌های آنها روی میز ما بیاید. ما نه کنار شما بودیم و نه عکسی با شما داریم. خوبی و بدی شما هم ملاک ما نیست. خوشبختانه با وجود اینکه سال‌ها درون فوتبال حضور دارم تاکنون درمورد مسائل فنی حرف نزدم و انتظار دارم سرمربی و کادر فنی تیم‌ها هم به رأی کمیته انضباطی احترام بگذارند. من از شخصی‌سازی خوشم نمی‌آید.

از آذرماه سال ۹۶ ما رأی یک پرونده را هم بدون دفاع صادر نکرده‌ایم
رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: من ابتدا هم گفتم درون فصل تازه نوع برخورد کمیته انضباطی با توجه به تأکید فیفا روی همین مصاحبه‌ها خواهد بود. شاید مصاحبه عضو کوچکی از یک تیم تأثیری روی سکوها نداشته باشد، ولی مصاحبه یک مدیر یا یک مربی می‌تواند عنصر جو دادن به سکوها باشد. امیدوارم همه به یکدیگر احترام بگذاریم و با هم کارها را پیش ببریم. ضمن اینکه بهترین مسیر اعتراض به رأی کمیته انضباطی کمیته استیناف هست. این را هم باید بگویم ما امکان ندارد یک رأی را بدون دفاع صادر کرده باشیم، ولی ممکن هست کسی حاضر به دفاع از خودش نشده باشد. از آذرماه سال ۹۶ ما رأی یک پرونده را هم بدون دفاع صادر نکرده‌ایم. من نمی‌دانم چطور آقایان این حرف را می‌زنند به همین خاطر خواهش می‌کنم از شخصی‌سازی مسائل اجتناب کنید.

یک پرونده را هم پیدا نمی‌کنید که ما بدون حق دفاع رأی داده باشیم
وی درون واکنش به صحبت‌های امیر قلعه‌نویی که عنوان کرده بود کمیته انضباطی به وی  اجازه دفاع نداده هست، گفت: من به شما می‌گویم از ۹۰۰ پرونده‌ای که وجود دارد یک پرونده را پیدا نمی‌کنید که ما بدون حق دفاع رأی داده باشیم. یقین داشته باشید این مطلب کذب محض هست. نه حرف ایشان، بلکه هر پرونده‌ای را تحقیق کنید امکان ندارد بدون حق دفاع رأی داده باشیم، ولی امکان دارد از هر ۱۰۰ پرونده چند مورد خاص از خود دفاع نکرده باشند، چون دفاعی از خود نداشته‌اند. قطعاً این‌طور که آقایان گفتند نیست. ما آمادگی داریم که آن را تحقیق کنیم.

تمام ظرفیت آیین‌نامه را اعمال می‌کنیم حتی ازبرای دانه درشت‌ها
حسن‌زاده درون مورد اعتراض بعضی از بازیکنان و عوامل به رأی‌های صادره، تصریح کرد: امسال قصد داریم تمام ظرفیت‌های آیین‌نامه‌ای را اعمال کنیم. زمانی تمام ظرفیت‌ها اعمال شد باید حکم قطعیت و مشروعیت داشته باشد. همه‌ی ما به پیشکسوتان احترام می‌گذاریم، ولی قبول کنید که این افراد حقوقی فراتر از حقوق خود می‌خواهند. البته این را می‌گویم که کمیته انضباطی درون فصل آینده این ظرفیت را پیدا کرده تا تمام ظرفیت آیین‌نامه خود را اعمال کند، حتی ازبرای کسانی که به خودشان دانه درشت می‌گویند! درصورتیکه هم ببینم نمی‌توانم یک روز این کار را انجام بدهم نشستی برگزار می‌کنم و می‌گویم نتوانستم و این کار را می‌گذارم کنار.

رئیس کمیته انضباطی درمورد احکام صادره از سوی کمیته اخلاق درمورد منع حضور لیدرها درون ورزشگاه یادآور شد: هم به دلیل تقسیم بندی کار و هم به دلیل اینکه من اطلاعات کافی درون این موضوع ندارم باید جزئیات این پرونده را کمیته اخلاق بیان کند.

وی درون مورد محرومیت تعلیقی سه جلسه‌ای علیرضا بیرانوند از سوی کمیته اخلاق و اینکه آیا این محرومیت با محرومیت یک جلسه‌ای کمیته انضباطی تداخل دارد یا خیر، گفت: جواب حقوقی این سؤال این هست که تداخلی درون این احکام وجود ندارد، چون هر حکمی جای خودش را دارد.

درصورتیکه قاطعیت تنها مربوط به ۳ الی ۴ هفته ابتدایی باشد به این معنی فاجعه
حسن‌زاده درون واکنش به اتفاقات و حواشی رخ داده درون فضای مجازی و اینکه معمولاً احکام صادره از سوی کمیته انضباطی درون چند هفته ابتدایی قاطعیت دارد و پس از گذشت چند هفته احکام دیگر بازدارندگی قبل را ندارند، عنوان کرد: من خبر دارم با همکاری حراست فدراسیون و سایر ارکان اتفاقات خوبی درون زمینه فضای مجازی درون حال رخ دادن هست، ولی می‌دانید که نمی‌شود این فضا را مدیریت کرد. تنها می‌توان کاری کرد که مشکلات درون این زمینه کمتر شود. من خبر دارم به باشگاه‌ها گفته شده تا صفحه رسمی خود را معلوم کنند. همان‌طور که گفتم درون این زمینه اتفاقات خوبی درون حال رخ دادن هست. درمورد قاطعیت حکم‌ها هم همان‌طور که آقای تاج و من گفته‌ایم درصورتیکه قاطعیت تنها مربوط به سه الی چهار هفته ابتدایی باشد، به این معنی فاجعه. اتفاقاً و به نظرم هفته‌های اول احکام ما با ملاحظه بیشتری بوده و به طور پلکانی بالا رفته، ولی امسال قرار هست از همان ابتدا با قاطعیت برخورد کنیم. به عنوان مثال کسی که درون اروپا مربیگری کرده و به خاطر یک رفتار چند جلسه محروم شده هست، به چه دلیل نباید درون کشور ما هم به خاطر همان رفتار محروم شود؟! من به شما می‌گویم احکام صادره تا الان را کنار بگذارید و از سمت خودم قول می‌دهم احکام‌مان فروکش نکند.

دانه درشت بودن و هوادار داشتن قطعاً تأثیری روی رأی ما ندارد
رئیس کمیته انضباطی درمورد اینکه آیا درون صدور آرای کمیته انضباطی مصلحت‌اندیشی نیز صورت می‌گیرد یا خیر، گفت: ما موضوعی درون صدور حکم داریم که باید مجازات تناسب داشته باشد. مثلاً دو تیم لیگ دسته سومی با هم گیم دارند، اتفاقات این گیم و انعکاس آن چقدر می‌تواند به حیثیت فوتبال لطمه بزند؟ اتفاقات ملاقات شهرآورد چقدر می‌تواند لطمه بزند؟ ما نباید انتظار داشته باشیم چون درون فلان گیم آن‌طور حکم صادر شده درون شهرآورد هم همان‌طور حکم صادر شود. کاپیتان یک تیم لیگ برتری باید بسیار خویشتندارتر از کاپیتان یک تیم لیگ سومی باشد. ما تا می‌توانیم از آسیب مصلحت‌اندیشی دور بوده‌ایم، ولی قضاوت دیگران همیشه وجود داشته هست. من و همکارانم درون کمال بی‌طرفی ولی درون تناسب تلاش کرده‌ایم حکم بدهیم. البته مقایسه رفتار دو بازیکن با هم غلط هست، ولی هوادار همیشه مصلحت‌اندیشی می‌کند. گرچه نظر هواداران روی چشم ما جا دارد، ولی دانه درشت بودن و هوادار داشتن قطعاً تأثیری روی رأی ما ندارد. شما یادتان می‌آید که زلاتان ابراهیموویچ را شب قبل از گیم درون اروپا بخشیدند؟ این مصلحت‌اندیشی نیست، ولی بعضی اوقات این صحبت‌ها مطرح می‌شود. با این حال ما تلاش می‌کنیم آرایی بدهیم که این شائبه‌ها به وجود نیاید.

درصورتیکه مانند اروپا رأی بدهیم تیم‌های ما یک هفته گیم می‌کنند و هفته پس محروم می‌شوند
وی درون جواب به سؤالی مبنی بر اینکه چه راهکاری اندیشیده شده هست تا هواداران از حضور درون ورزشگاه محروم نشوند، تصریح کرد: مگر درون دنیا هواداران محروم نمی‌شوند؟ یک نفر تحقیق کند ببیند چند تیم درون یک فصل درون اروپا تماشاگرانش از حضور درون ورزشگاه محروم شده‌اند؟ درصورتیکه ما هم قرار باشد مثل آنها حکم بدهیم تیم‌های‌مان هفته اول گیم می‌کنند، هفته دوم محروم می‌شوند. بگذارید این سؤال شما را به نحوی دیگر مطرح کنم. شما منظورتان این هست که آیا با این همه گیت‌های ورودی و دوربین‌های نصب شده باز هم هواداران محروم خواهند شد. باید بگویم، بله این اتفاق خواهد افتاد. فوتبال ضلع‌های مختلفی دارد، ولی من می‌گویم تماشاگران پرامتیازترین ضلع فوتبال هستند. شما دیدید اینفانتینیو و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درون فینال لیگ قهرمانان از تماشاگران ما تمجید کردند. این تماشاگران ازبرای فوتبال امتیازآور هستند، ولی درصورتیکه قرار هست مشکلاتی پیش بیاید قطعاً محروم‌شان خواهیم کرد.

حسن‌زاده درون واکنش به این موضوع که درون کشورهای اروپایی تنها جایگاه خاصی درون ورزشگاه را محروم می‌کنند نه تمام هواداران را گفت: شما حرف از طرحی زدید که من دو سال پیش ارائه کردم. این طرحی هست که همه‌ی هواداران را محروم نکنیم و به طور مثال اجازه دهیم تیم‌ها از یک سوم ظرفیت خود استفاده کردن کنند. درصورتیکه سازوکار ارائه این کار پیش بیاید، خوب هست. الان هم روی این طرح کار می‌کنیم. شاید این طرح را هم درون آینده بتوانیم اجرا کنیم که درصورتیکه این اتفاق بیفتد کار خوبی هست، ولی اینکه الان بگویم شرایط این کار فراهم هست، خیر این‌طور نیست.

 

بخشودگی جرایم انضباطی به ما ابلاغ شود حتماً اجرا می‌کنیم
رئیس کمیته انضباطی درون واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود مهدی تاج دستور داده هست تا محرومیت‌های بازیکنان به خاطر اعیاد قربان و غدیر به حالت تعلیق درون بیاید، گفت: قطعاً درون مورد سیاست‌های کلان فدراسیون، ریاست و هیئت رئیسه تصمیم می‌گیرند، ولی من به عنوان رئیس کمیته انضباطی درون جریان این موضوع نیستم. مثلاً الان قوه قضائیه تصمیم می‌گیرد به خاطر اعیاد پیش رو به زندانی‌ها مرخصی بدهد که کار خیلی خوبی هم هست. درصورتیکه چنین چیزی هم به ما ابلاغ شود، قطعاً آن را اجرا خواهیم کرد. البته درون اجرا هم می‌شود تحلیل صورت بگیرد، ولی شخصاً تاکنون چیزی به من ابلاغ نشده هست و همان‌طور که گفتم درصورتیکه چنین اتفاقی بیفتد قطعاً آن را اجرا خواهیم کرد. درصورتیکه از کمیته انضباطی هم نظرخواهی بشود نظر خودمان را می‌دهیم. البته من به یاد دارم حدود ۱۰ سال پیش چنین اتفاقی افتاد، ولی درون آن وقت هم حساسیت‌هایی به وجود آمد. همان‌طور که گفتم به نظرم اعیادی مانند عید غدیر خم، آنقدر بزرگ هستند که بشود چنین کارهایی انجام داد.

وی درون مورد اینکه به چه دلیل با بازیکنان و کادر فنی تیم‌های لیگ برتری جلسه‌ای برگزار نمی‌کند تا آنها را درون جریان اتفاقات و آیین‌نامه تازه کمیته انضباطی قرار بدهد، گفت: ما چنین اقدامی را درون فصل ۹۶-۹۵ انجام دادیم و به شهرهای مختلف رفتیم. یادم هست این کار را از شهر تبریز شروع کردیم و تمام بازیکنان و کادر فنی سه تیم لیگ برتر آن وقت درون یک سالن جمع شدند. اتفاقاً صحبت‌های‌مان بسیار مورد توجه آنها قرار گرفت. به شهرهای دیگر هم به صورت نصفه و نیمه رفتیم، ولی بعضی از تیم‌ها چون وقت بدنسازی‌شان بود به ما این فرصت را ندادند. امسال هم یک نامه‌ای نوشتم که یکی از بندهای آن همین قانون بود. تا الان هم این موضوع درون دستور کار دبیرکل فدراسیون فوتبال قرار گرفته هست. قرار هست ما به محل اسکان تیم‌ها برویم به نظرم این طرح خوبی هست که باید اجرا کنیم.

یکی از راهکارهای تنبیه فیفا ممانعت از ورود هواداران به ورزشگاه هست
حسن‌زاده درمورد اینکه آیا به نظرش احکام صادره از سوی کمیته انضباطی سبب کاهش تخلفات شده هست، خاطر نشان کرد: درصورتیکه مسئولان فیفا اینجا باشند و شما این سؤال را از آنها بپرسید آنها جواب می‌دهند که درون هر صورت تشویقات و تنبیهاتی وجود دارد که باید انجام شود. شاید این سؤال پیش بیاید که به چه دلیل فیفا چنین تنبیهاتی را لحاظ کرده هست. جوابش این هست که چاره‌ای نیست. یکی از راهکارهای تنبیه، ممانعت از ورود هواداران به ورزشگاه هست و چون فیفا این مجازات را مناسب دیده، ما هم آن را اعمال می‌کنیم.

کل جریمه ما درون فصل گذشته ۴ میلیارد تومان بوده هست
رئیس کمیته انضباطی درون جواب به این سوال که فصل گذشته کمیته انضباطی درون کل چه مقدار تیم‌ها را جریمه کرده هست، عنوان کرد: جریمه کل فدراسیون حدود چهار میلیارد تومان بوده هست. شاید کمی بالاتر یا پایین‌تر از این مبلغ باشد، به این معنی جریمه تمام احکام کمیته انضباطی درون فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی، درون تمام رده‌های بالا تا پایین چیزی حدود چهار میلیارد تومان هست. اینکه می‌گویند درآمدزایی شده، اصلاً این‌طور نیست. شما حساب کنید یک تیم فدراسیون به کشور هندوستان برود و بخواهد تورنمنتی برگزار کند چقدر خرج می شود.

وی درون مورد احکام ملاقات پرسپولیس و سپاهان و محرومیت تعلیقی هواداران دو تیم یادآور شد: درون رأیی که درون آن تاریخ صادر شده بود دقیقاً کلمه «یک جلسه تعلیقی» به باشگاه‌ها ابلاغ شد. همان‌طور هم درون سایر قسمت‌ها این رأی ابلاغ شده هست. تنها درون یک قسمت کلمه تعلیقی درج نشد و سبب سوء تعبیر شد. حق هم داشتند که سوء تعبیر کنند منتها باشگاه سپاهان یک یا دو روز پس به این رأی اعتراض کرد. الان اینکه کلمه تعلیقی آن وقت بولد نشد، بدشانسی بود.

حسن‌زاده درون آخر درمورد موضوع اخذ مجوز خروج از استان ازبرای بازیکنان عنوان کرد: این موضوع درون حیطه اختیارات ارکان اجرایی هست و دلیل آن هم اساسنامه فدراسیون هست. درون کل این مبلغ بسیار ناچیز هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *