جزئیات بسته سلامت ازبرای دانش‌آموزان/ اجرای طرح آهن‌یاری درون مدارس متوسطه دخترانه

مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش درون گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درون خصوص برنامه‌های این وزارتخانه ازبرای سلامت دانش‌‌آموزان اظهار کرد: بسته آموزشی ما ازبرای سلامت، یک بسته متنوعی هست و خوشبختانه با وزارت بهداشت هم درون این خصوص هماهنگ هستیم.

وی به توجه به سلامت دهان و دندان اشاره کرد و افزود: درون این حوزه با وزارت بهداشت هماهنگی‌هایی را داشتیم و مقرر شد ازبرای دانش‌آموزان کلاس‌های اول تا ششم درون صورت مراجعه به مراکز درمانی وزارت بهداشت، تعرفه پایینی درون قسمت دندان درون نظر گرفته شود.

حمیدی به معاینات دهان و دندان درون مدرسه اشاره کرد و ادامه داد: این معاینات توسط مراقبین سلامت انجام می‌شود و معاینات سطحی هست که جهت شناسایی وضعیت دهان و دندان و اطلاع آن به خانواده‌ها انجام می‌شود البته درون بعضی مدارس یونیت‌های ویژه دندانپزشکی توسط وزارت بهداشت وجود دارد که مدارس اقماری آنها هم می‌توانند استفاده کردن کنند و درون این مدارس خدمت ها دندانپزشکی هم ارائه می‌شود.

وی به آموزش بهداشت و سلامت به معلمان تازه اشاره کرد و گفت: امروز تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان ۲ واحد بهداشت و سلامت را گذرانده‌اند حتی ازبرای دوره‌های یک ساله مهارت‌آموزان ماده ۲۸ نیز این واحد پیش‌‌بینی شده هست.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ازبرای دانش‌آموزان ابتدایی، متوسطه اول و دوم هم ازبرای سفیران سلامت، کتاب سلامت چاپ شده هست؛ درون پایه دوازدهم نیز با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کتاب بهداشت و سلامت جزو دروس گنجانده شد.

وی به ارائه قرص آهن و ویتامین دی به دانش‌آموزان دختر متوسطه اول، گفت: درون کاروان تجهیزات ورزشی که امسال به استان‌ها فرستادیم، تجهیزات بهداشتی هم بود و به سلامت دانش‌‌آموزان توجه ویژه شده هست.
انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *