جریمه قطع درخت درون تهران ۱۲…۵ درصد افزایش یافت

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر درون گفت‌وگو با خبرنگار فارس از طرح سامانه فضای سبز شهر تهران خبر داد و گفت: کل فضای شهر تهران اعم از پارک‌ها، بوستان‌ها معابر شهر درون این طرح گنجانده شده، این یک سامانه برخط  هست و پس از بارگذاری همه اطلاعات بوستان‌ها درون اختیار افراد قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این کار درون راستای شفاف‌سازی و درون دسترس بودن اطلاعات و فضای سبز صورت می‌گیرد گفت: فعلا این طرح را پیشنهاد داده‌ایم تا درون شورا مورد تحقیق قرار گیرد.

نوری درون خصوص قیمت قطع درختان گفت:‌ارزش درختان مطابق با نرخ تورم نیست. ارزش درخت به ارزش اکولوژی و میزان فواید آن بستگی دارد اینکه چه میزان اکسیژن و چقدر کربن تولید می‌کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت:‌از سال ۹۵ تعرفه قطع درخت تغییر نکرده بود که ما این تعرفه را مورد بازنگری قرار دادیم و تعرفه تازه به تصویب رسید.

به گفته نوری،‌درصورتیکه درختی درون ملک خصوصی یا بر گذر قطع شود باید مالک جریمه پرداخت کند به عنوان مثال درختی با بن ۱۵ تا ۳۰ سانت درصورتیکه قطع شود جریمه پایه آن ۶۵۰ هزار تومان هست که با ضریب سه محاسبه می‌شود و دو برابر محیط بن درخت باید کاشته شود.

وی ادامه داد: جریمه به صورت سانت به سانت انجام می‌‌شود.

عضو شورای شهر تهران درون خصوص افزایش نرخ قطع درخت نسبت به تعرفه سالیان گذشته گفت: ۱۲…۵ درصد تعرفه افزایش یافته هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *