جام جهانی شطرنج| صعود فیروزجا و مقصودلو به جمع ۶۴ بازیکن برتر/ کار قائم مقامی و طباطبایی به دیدارهای تکمیلی کشیده شد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از رابطه ها عمومی فدراسیون شطرنج، گیم دوم از مرحله نخست رقابت های جام جهانی شطرنج امروز چهارشنبه درون خانتی مانسیسک روسیه برگزار شد و نمایندگان ایران برابر حریفان خود به یک پیروزی و سه تساوی رسیدند.

امروز پرهام مقصودلو نمایش درخشان روز نخست را تکرار کرد و توانس چیگائف روس را مات کند تا با ۲ برد، نخستین ایرانی حاضر درون دور دوم جام جهانی باشد. مقصودلو درون دور دوم به مصاف لئون آرونیان سوپر استاد بزرگ ارمنستانی با ریتینگ ۲۷۵۸ می رود که مدافع عنوان قهرمانی هم هست.

علیرضا فیروزجا درون دومین گیم خود برابر پاشاکیان از ارمنستان به تساوی رسید تا با یک برد و یک تساوی دومین صعود کننده ایران باشد. فیروزجا درون دور پس به مصاف دوبف از روسیه با ریتینگ ۲۶۹۹ می رود. دوبف قهرمان حال حاضر مسابقات سریع جهان هست.  

احسان قائم مقامی نخستین استاد بزرگ شطرنج ایران هم امروز درون دیداری که بیش از ۶ ساعت به طول انجامید، یک پیروزی درخشان بدست آورد و توانست سوپر استاد بزرگ چینی به نام یانگ‌یی یو را شکست دهد تا دو شطرنج باز صاحب یک پیروزی شوند. بدین ترتیب کار قائم مقامی و حریف چینی اش به دیدارهای تکمیلی کشیده شد.

محمدامین طباطبایی هم درون گیم دوم خود مجددا برابر باسم امین مصری به تساوی رسید تا شطرنج باز پیروز درون دیدارهای تکمیلی که فردا برگزار می شود، معرفی شود.

نتایج کامل نمایندگان ایران درون گیم دوم مرحله نخست جام جهانی به شرح زیر هست:

* علیرضا فیروزجا (۲۷۰۲) ۰…۵ – آرمن پاشاکیان از ارمنستان (۲۵۹۹) ۰…۵
(فیروزجا درون مجموع ۱…۵ بر ۰…۵ پیروز شد.)
* پرهام مقصودلو (۲۶۶۴) یک – ماکسیم چیگائف از روسیه (۲۶۴۴) صفر
(مقصودلو درون مجموع ۲ بر صفر پیروز شد.)
* محمد امین طباطبایی  (۲۶۴۲) ۰…۵ – باسم امین از مصر (۲۶۹۹) ۰…۵
(دو بازیکن به تساوی یک – یک رسیدند)
*احسان قائم مقامی (۲۵۴۴) یک – یانگ‌یی یو از چین (۲۷۶۳) صفر
(دو بازیکن به تساوی یک – یک رسیدند)

دهمین دوره جام جهانی شطرنج با  ۱۲۸ بازیکن از ۴۷ کشور جهان درون خانتی مانسیسک روسیه برگزار می شود، تیم ایران نیز ازبرای نخستین دفعه درون تاریخ با ۴ بازیکن درون جام جهانی حضور یافته هست.

این رقابت ها به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و درون صورت تساوی بازیکنان کار به دیدارهای تکمیلی کشیده می شود. درون ضمن مسابقات به صورت تک حذفی برگزار می شود و شکست درون هر مرحله به منزله خداحافظی شطرنج بازان از جام جهانی خواهد بود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *