تغییرات درون محدوده زوج و فرد سال آینده اجرایی می‌شود

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درون گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با بیان اینکه تغییرات درون محدوده زوج و فرد از سال آینده اجرایی می‌شود،‌گفت: این طرح همزمان با طرح ترافیک درون تهران اجرا می‌شود.

پورسیدآقایی با اشاره به جلسه شورای عالی ترافیک گفت: چند گزینه درون این جلسه مطرح شد یکی از گزینه‌ها این بود که محدودیت تردد خودروها بر حسب پلاک زوج و فرد برداشته شود و به جای آن هر خودرو بتواند ۵۰ روز درون سال به صورت مجانی تردد کرده و ازبرای الباقی ترددها عوارض پرداخت کند.

وی درون خصوص گزینه دیگر ازبرای تغییرات درون محدوده زوج و فرد، گفت: سیاست تردد نوبتی درون محدوده طرح ترافیک مورد تحقیق قرار گرفت و درون این گزینه پیشنهاد داده شد که خودروها را به سه دسته تقسیم کنیم و هر دسته درون هفته دو روز بتوانند تردد کنند، درصورتیکه رقم سمت راست یک تا سه باشد روزهای شنبه و سه‌شنبه و درصورتیکه ۴ تا ۶ باشد روزهای یکشنبه و چهارشنبه و پلاک ۷ و ۹ درون روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه مجاز به ورود درون محدوده طرح ترافیک هستند و ازبرای تردد درون سایر روزها باید خرج پرداخت کنند.

به گفته پورسیدآقایی درون صورتی که هر کدام از این گزینه‌ها تأیید شود سال آینده تغییرات درون محدوده اعمال می‌شود.

وی همچنین درون جواب به این سوال که رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تأکید کرده هست که دریافت عوارض درون محدوده زوج وفرد غیرقانونی هست‌،گفت: این طور نیست مصوبه شورا وجود دارد و افراد درون روزهایی که با پلاک مخالف درون محدوده تردد کنند باید عوارض پرداخت کنند.

معاون شهردار تهران درون جواب به این سوال که نظر رئیس کمیسیون عمران شورای شهر این نیست،‌گفت: ایشان نظرشان را عنوان کرده‌اند ولی درون مصوبه اصلاحی طرح ترافیک این موضوع آمده هست.

وی تاکید کرد: افرادی که به صورت غیرقانونی تردد کرده اند باید  عوارض پرداخت کنند. لایحه یک‌فوریتی درون این باره به شورا ارائه کرده‌ایم که درصوتی افراد عوارض خود را پرداخت نکرده‌اند تا آخر سال کار به پرداخت کنند، خرج اضافی از آنها دریافت نمی‌شود و درصورتیکه عوارض را پرداخت نکردند باید سال آینده ۲۵ درصد اضافه پرداخت کنند و قرار هست سه‌شنبه درون این باره درون شورا رأی‌گیری صورت گیرد.

پورسیدآقایی درون خصوص جریمه‌های پلیس ازبرای ورود غیرقانونی به محدوده زوج و فرد گفت:‌این جریمه‌ها با  پلیس هست، شهرداری تنها عوارض دریافت می‌کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *