بهاروند: امیدواریم با کمک دولت و مجلس مشکل حق پخش تلویزیونی حل شود/ فیفا پیگیر حق پخش تلویزیونی فوتبال هست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند درون گفت‌وگو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران اظهار داشت: هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال فردا (پنجشنبه) به آخر می‌رسد، این درون حالی هست که با تلاش سازمان لیگ و حمایت فدراسیون فوتبال تلاش کردیم مسابقات لیگ برتر با بهترین شکل ممکن و نظم و انضباط خاصی برگزار شود. قطعاً درون هر کار اجرایی ممکن هست  اشکالاتی وجود داشته باشد. با این حال به اذعان کارشناسان فوتبال شاهد رشد کیفی مناسبی درون مسابقات بودیم. جذابیت مسابقات نیز ازبرای علاقمندان به فوتبال بسیار زیاد بود. به طوری که درون هفته ماقبل پایانی مسابقات چهار تیم مختلف لیگ برتر شانس قهرمانی داشتند و سازمان لیگ نیز تمهیدات لازم را درون این زمینه درون نظر گرفته بود.

وی افزود: درون آخر درون هفته سی‌ام مسابقات دو تیم پرسپولیس و سپاهان بخت قهرمانی درون لیگ برتر را دارند که درون این زمینه نیز تدارک لازم را دیده‌ایم و دو گروه از پرسنل سازمان لیگ را با دو سری جام و مدال قهرمانی به شهر جم بوشهر و اصفهان اعزام کرده‌ایم درون آخر امیدوارم تیمی که از نظر فوتبالی سزاوار هست به مقام قهرمانی برسد.

رئیس سازمان لیگ درون‌باره اشتباهات داوری درون بعضی از مسابقات عنوان کرد: یکی از نکات قابل تأمل درون مسابقات لیگ برتر بحث اشتباهات داوری بود. غلط داوری اجتناب‌ناپذیر هست و اصلاً چیز جدیدی نیست. به همین دلیل هم مسئولان داوری درون فدراسیون فوتبال درون تلاش هستند با برگزاری کلاس‌های مناسب آموزشی میزان اشتباهات داوری را به حداقل برسانند و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم درون پی استفاده کردن از کمک داور ویدئویی (VAR) درون مسابقات آینده باشگاه‌های ایران هست تا با کمک تکنولوژی غلط‌های داوران به حداقل برسد.

بهاروند با تشکر از همکاری هیئت‌های فوتبال و باشگاه‌ها درون برگزاری منظم و خوب مسابقات گفت: فوتبال درون حال حاضر بهترین و سالم‌ترین سرگرمی خانواده‌های ایرانی هست با این حال نسبت به این رشته محبوب درون ایران گاهی کم لطفی می‌شود. باشگاه‌ها با مشکلات مالی فراوانی درگیر هستند و درآمد تبلیغات محیطی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از خرج‌های باشگاه‌ها را تأمین می‌کند با این حال اهالی فوتبال با صبر و تلاش جهادی به فوتبال کشور کمک کردند. این درون حالی هست که فوتبال از حق پخش تلویزیونی که می‌تواند ۷۰ تا ۷۵ درصد از خرج‌ها را جبران کند، محروم هست که امیدوارم با حمایت مجلس شورای اسلامی، دولت و وزیر محترم ورزش  و مدیران ارشد سازمان صداوسیما فصل آینده شاهد حل و فصل موضوع حق پخش تلویزیونی باشیم و باشگاه‌ها فصل آینده از حق پخش تلویزیونی درآمد داشته باشند.

وی افزود: درون صورت حل نشدن مشکل حق پخش تلویزیونی فصل آینده فوتبال و باشگاه‌های ایران با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه خواهند شد ضمن اینکه فیفا نیز پیگیر قرارداد حقش پخش تلویزیونی فوتبال هست.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به کانون‌های هواداری باشگاه‌ها عنوان کرد: کانون هواداران باشگاه‌ها باید تحت مدیریت و معاونت فرهنگی باشگاه‌ها ایجاد شود و سایت‌ها و کانون‌های هواداری فضای مجازی باشگاه‌ها نیز تحت مدیریت باشگاه و با کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح و قانونمند فعالیت کنند.

 

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *