امیدواریم با حضور استاندار تازه سکونتگاه های غیر رسمی ساماندهی شوند

به گزار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار صبح امروز(دوشنبه سوم دی ماه) درون کارگاه آموزشی تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه درون زمینه تشکل‌های مردم‌نهاد مسیر افرادی همچون مولاوردی که آن را ریل‌گذاری کردند را همواره دنبال می‌کنیم اظهار داشت: یکی از مشکلات مدیریتی این هست که مدیران تازه کمترین توجه را به دستاوردهای گذشته دارند این درون حالی هست که از تمام تجربیات مدیران دوره‌های قبل نیز باید استفاده کردن شود.

وی بیان کرد: با همّت همکاران درون مجلس، دولت، شوراها و سازمان‌های مردم‌نهاد این مسیر را به پیش می‌بریم و درون این راستا نشست‌های تخصصی درون دو محور اساسی برنامه‌ریزی جنسیتی و همچنین کارگاه‌های تخصصی ازبرای سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور درون امور زنان و خانواده افزود: حمایت از تشکل‌های مدنی جهت توان‌افزایی جامعه مدنی درون رویارویی با شرایط مختلف اجتماعی دنبال می‌شود به چه دلیل که نگرش جامعی نسبت به موضوعات دارند به علاوه سازمان‌های مردم‌نهاد باید حمایت حقوقی داشته باشند که قانون حمایت از آن‌ها درون مجلس پیگیری می‌شود و درون این صورت اجازه شبکه‌سازی به سازمان‌های مردم‌نهاد داده می‌شود.

ابتکار با اشاره به ضرورت تخصص‌محور بودن نهادهای مدنی عنوان کرد: سازمان‌های غیردولتی به صورت تخصصی باید به موضوعات مختلف بپردازند ضمن اینکه درون جذب نیروی داوطلب و بسیج اجتماعی نیز نقش مهمی ایفا کنند تا درگیر سازوکارهای دولت‌نما نشوند و بتواند مشارکت اجتماعی را جلب کنند.

وی ادامه داد: جلب مشارکت مالی و تجهیز مالی سازمان‌های مردم‌نهاد از اهمیت بسیاری برخوردار هست به چه دلیل که سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مهمی درون دیده‌بانی دارند و می‌توانند با نقد مشفقانه خود نقش مؤثری ایفا کنند.

معاون رئیس‌جمهور درون امور زنان و خانواده گفت: درون شرایطی که با جنگ اقتصادی و روانی روبه رو هستیم و دشمن تلاش دارد تا امید و نشاط را از جامعه بگیرد باید شرایط را ازبرای حضور پررنگ سازمان‌های مردم‌نهاد درون پیشبرد اهداف متعالی جامعه فراهم کرد.

ابتکار درون آخر با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد باید سازوکارهای خودمراقبتی و خودنظارتی داشته باشند خاطرنشان کرد: سکونتگاه‌های غیررسمی درون شهرستان‌های تهران به وجود آمده که معضلات زیست‌محیطی و اجتماعی بسیاری دارد که امید هست استاندار تازه با اشرافیت به این موضوعات آن‌ها را پیگیری و برطرف کند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *