افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات بیمه تکمیلی بازنشستگان درون سال ۹۸

به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، جمشید تقی‌زاده درون مراسم انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان که با شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ برقرار شد، گفت: ازبرای بازنشستگان پس از حقوق یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان بحث بیمه تکمیلی آنها هست که امروز کمیسیون صندوق بازنشستگی و بیمه آتیه‌سازان حافظ برقرار می‌شود.

وی گفت: اعتبارات صندوق درون بحث بیمه تکمیلی ازبرای سال آینده ۳۰ درصد افزایش یافته هست. 

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری گفت: صدور حواله و معرفی‌نامه به تدریج حذف می شود به چه دلیل که ازبرای جمعیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری وقت لازم هست.

وی گفت: همچنین بیماران خاص که جمعیت ۳۳ هزار نفری را شامل می‌شوند خدمت ها خوبی درون نظر گرفته شده و با الکترونیکی کردن فرایند بیمه از مراجعه حضوری بازنشستگان کاسته شده و بوروکراسی حذف می‌شود. 

تقی‌زاده گفت: همه وزارتخانه‌ها باید به کرامت بازنشستگان اهمیت داده و آن را حفظ کنند و با توجه به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید ازبرای آینده این افراد هم فکری شود به چه دلیل که پس از ۶۰ سالگی سه چهارم خرج‌هایشان مربوط به درمان هست. 

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری گفت: باید سازمان‌ها به این سمت بروند که مدیریت کلان ازبرای بازنشستگان داشته باشند به چه دلیل که صندوق بازنشستگی به تنهایی نمی‌تواند از عهده تمام خواسته‌های بازنشستگان برآید. 

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته به همراه خانواده‌هایشان جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌شوند می‌توانند از خدمت ها بیمه تکمیلی بازنشستگی بهره‌مند شوند. 

تقی‌زاده گفت: ۵۵۰ هزار نفر نیز حدود یک سال و نیم آینده بازنشسته می‌شوند که با احتساب خانواده‌هایشان یک هشتم جمعیت کشور را شامل خواهند شد. 

همچنین درون این نشست طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز گفت: مشتری‌مداری برایمان بسیار اهمیت دارد تا گیرندگان خدمت باید باور کنند که ما به سلامتشان اهمیت می‌دهیم. نگاه ما تنها اقتصادی نیست بلکه سلامت بازنشستگان و حفظ آن، کمک به جامعه‌ای که فرهخیته و باتجربه هستند.

وی ادامه داد: حذف بوروکراسی را باید به این جامعه داشته باشیم به چه دلیل که مانند جوانان نمی‌توانند درون پی مطالبات خود باشند به چه دلیل که گاهی تحقیق اسناد و مدارک بیمه‌ای این افراد ممکن هست با تأخیراتی همراه شود. 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، گفت: یکی از مهمترین گرفتاری‌های ما این هست که ادعای حقوق شهروندی می‌کنیم و تمایل داریم مردم از آن باخبر باشند ولی به درستی مردم از حقوقشان درون بحث بیمه تکمیلی مطلع نیستند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *