اطلاع دقیق از تعرفه‌های پزشکان طی تماس با شماره ۱۹۰

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، علیرضا عسگری درخصوص تعرفه‌های پزشکی گفت: تعرفه پزشکی درون حوزه سلامت توسط هیأت وزیران ابلاغ می شود و اینطور نیست که کسی به صورت سلیقه‌ای وجهی را از بیمار دریافت کند به نحوی که تعرفه مطب پزشکان عمومی، تخصصی و فوق تخصصی با هم متفاوت بوده و میزان آن مصوب شده و ملاک پرداخت هست.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ادامه داد: اختلال درون این زمینه یک تخلف تعرفه‌ای محسوب می شود و پس از احراز تخلف توسط حوزه های نظارت دانشگاه های علوم پزشکی گفته آن توسط معاونت درمان دانشگاه درون کمیسیون ماده ۱۱ مطرح می شود، سپس براساس تخلف صورت گرفته، پرونده به اداره تعزیرات مربوطه ارجاع می شود و آنها نیز براساس موازین قانونی برخورد مقتضی را انجام می دهند. 
وی  خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی بر فرآیند تبلیغاتی مطب‌ها، عنوان و تبلیغات‌شان درون فضای عمومی و مجازی و وزارت بهداشت بر استانداردهای ارائه خدمت از جمله تعرفه نظارت دارند و مسیر برخورد با تخلفات احتمالی نیز از طریق کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی هست.

عسگری اظهار داشت: به قصد افزایش کیفیت ویزیت نیز استانداردهایی تدوین شده هست که طبق آن، حفظ حریم و شان بیمار و پزشک از جهات مختلف حفظ می شود، از وقت ویزیت گرفته تا کیفیت آن مشتمل بر شرح حال بالینی و حفظ حریم خصوصی مطمئناً وزرات بهداشت درون مباحث نظارتی با رویکرد اصلاح، تعارفی ندارد.
وی با اشاره به اینکه همه مطب‌ها توسط اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت می شوند، افزود: نظارت ها با رویکرد دفاع از حقوق مردم از سویی و دفاع از جامعه خدوم پزشکی از سوی دیگر انجام می شود و وزارت بهداشت نیز با جدیت بیشتری درون پی احقاق حق مردم هست و درون این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مردم می توانند تمام مشکلاتشان را درون حوزه بهداشتی و درمانی با سامانه ۱۹۰ درون میان بگذارند، یادآور شد: مردم همچنین می توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه های پزشکی مطلع شوند و درصورتیکه با مراجعه به مطبی، پزشک مربوطه بیش از نرخ مصوب از بیماران ویزیت دریافت کند می توانند از طریق این سامانه موضوع را گفته کنند و این کار درون کنار بازدیدهای فعال خواهد بود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *