احسان حدادی، نماینده ایران درون لیگ الماس- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، دور تازه مسابقات دایموند لیگ، ۱۳ اردیبهشت ماه با حضور برترین‌های دوومیدانی آسیا و جهان درون استادیوم خلیفه‌ دوحه شروع می شود.

درون این مرحله تعدادی از برترین‌های دوومیدانی درون جهان و اروپا شرکت خواهند کرد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به «توماس والش»، دارنده‌ بهترین رکورد سال ۲۰۱۹ (تا کنون) درون ماده‌ پرتاب وزنه اشاره کرد. والش که هفتم ماه آوریل گذشته موفق شد با پرتاب ۲۱…۹۱ متری خود درون مسابقات استرالیا، بهترین نتیجه‌ سال ۲۰۱۹ تا به اکنون را از آن خود کند و درون صدر فهرست برترین پرتابگران وزنه‌ سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد، با حریف اصلی خود درون این مسابقات، «رایان کروسر»، قهرمان المپیک از آمریکا که سال گذشته رکورد ۲۲…۵۳ متر را درون کارنامه‌ حرفه‌ای خود ثبت کرد به رقابت خواهد پرداخت.

بدون شک مسابقات پرتاب دیسک از دیگر رقابت‌های جذاب دایموند لیگ دوحه خواهد بود؛ مسابقاتی که ستارگان این ماده درون جهان و اروپا را به همراه پرتابگر طلایی ایران «احسان حدادی» به همراه خواهد داشت. از ورزشکاران حاضر درون این ماده درون دایموند لیگ دوحه می‌توان به «آندریوس گودزیوس» لیتوانیایی و قهرمان جهان و اروپا، «دانیل استال»، دارنده‌ مدال نقره‌ی جهان و اروپا از سوئد و «کریستوفر هارتینگ»، قهرمان المپیک از کشور آلمان اشاره کرد. احسان حدادی پرتابگر دیسک طلایی ایران و آسیا نیز پس از حضور درون مسابقات قهرمانی آسیا که اول تا چهارم اردیبهشت درون دوحه قطر برگزار می‌شود درون این دوره از دایمموند لیگ درون کنار این ستارگان بزرگ به رقابت خواهد پرداخت.

درون یکی دیگر از رقابت‌های با اهمیت نخستین مرحله از دایموند لیگ دوحه و درون ماده‌ پرش ارتفاع زنان، «میرلا دمیرووا» از بلغارستان با حریف اصلی خود، «ماریا لاسیتسکنی» رقابت خواهد کرد. این پرنده‌ بلغاری و دارنده‌ی مدال نقره‌ی اروپا و المپیک درون دایموند لیگ رباط (مراکش) که ماه جولای گذشته برگزار شد، توانست به نوار پیروزی های ماریا لسیتسکنی مسابقه آخر دهد و با قدرت بیشتری ازبرای کسب دومین قهرمانی خود درون رقابت‌های دایموند لیگ به رقابت بپردازد.

تقویم مراحل دایموند لیگ ۲۰۱۹ به شرح زیر هست:

۳ می (۱۳ اردیبهشت ۹۸) – دوحه، قطر

۱۸ می (۲۸ اردیبهشت) – شانگهای، چین

۳۰ می (۹ خرداد) – استکهلم، سوئد

۶ ژوئن (۱۶ خرداد) – رم، ایتالیا

۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) – اسلو، نروژ

۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) – رباط، مراکش

۳۰ ژوئن (۹ تیر) – استفورد، آمریکا

۵ جولای (۱۴ تیر) – لوزان، سوییس

۱۲ جولای (۲۱ تیر) – موناکو، موناکو

۲۰ و ۲۱ جولای (۲۹ و ۳۰ تیر) – لندن، انگلستان

۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) – بیرمنگام، انگلستان

۲۴ آگوست (۲ شهریور) – پاریس، فرانسه

۲۹ آگوست (۷ شهریور) – زوریخ، سوییس

۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) – بروکسل، بلژیک

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *